alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Türkiye’Nin İlk Kadın Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Görevini Devraldı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Türkiye’Nin İlk Kadın Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Görevini Devraldı
A
a

Kütahya Ticaret Ve Sanayi Odası Seçimlerinde Başkanlığa Seçilen İş Kadını Esin Güral Argat, Mazbatasını Alarak Türkiye’Nin İlk Kadın Ticaret Odası Başkanı Olarak Göreve Başladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde başkanlığa seçilen iş kadını Esin Güral Argat, mazbatasını alarak Türkiye’nin ilk kadın ticaret odası başkanı olarak göreve başladı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı oda ve borsalar seçimlerinde Türkiye tarihinde ilk kadın ticaret ve sanayi odası başkanı seçilen Esin Güral Argat’ı yönetim kurulu ile birlikte mazbatasını Kütahya Merkez Yüksek Seçim Kurumu Başkanlığından aldı.
Mazbata töreninin ardından Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nda devir teslim töreni düzenlendi. Törende eski başkan İsmet Özotraç Türkiye tarihinde ilk kadın ticaret ve sanayi odası başkanı seçilen Esin Güral Argat’ı tebrik ettiğini belirtti.
Özotraç, “Bugün benim için en mutlu günlerden bir tanesi. Devralmış olduğum vazifeyi büyük bir memnuniyet ile bir hanım efendi başkanımıza devretmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Kendisinin çok başarılı olacağını düşünüyorum. Kendisine başarılar diliyorum" dedi.
Türkiye’nin ilk kadın başkanı olmak elbette ki çok büyük gurur verici bir durum diyen Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Esin Güral Argat, “Sayın başkanın tecrübeleri bizler için çok kıymetli. Kütahya Ticaret ve Sanayi Odamız çok büyük katkıları oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum yönetim kurulum adına. Yeni dönemde getirdiği çıtayı biraz daha yukarıya çıkarmak üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz. Türkiye’nin ilk kadın başkanı olmak elbette ki çok büyük gurur verici hem de düşündürücü. Önümüzdeki yıl Cumhuriyetimizin 100’ncü yılını idrak edeceğiz. Kadının eşit birey olması her zaman benim mücadele alanım oldu ve bu devam edecek. Kadınlar hem hak ve özgürlükler bağlamında hem de eşit birey olma bağlamından hak ettikleri yere gelmek durumundalar. Niçin, hepimizin hayali olan müreffeh Türkiye için. Dolayası ile yeni görevimde de bu gözlüğümü hiç çıkartmadan ifa etmeye çalışacağım" diye konuştu.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat