alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Toplu Taşıma Araçlarına Yönelik Ayakta Yolcu Denetimi

Videoyu Aç Toplu Taşıma Araçlarına Yönelik Ayakta Yolcu Denetimi
A
a

Afyonkarahisar’Da Korona Virüs (Covit-19) Tedbirleri Kapsamında Polis Tarafından Şehir İçi Toplu Taşıma Araçlarına Yönelik Maske Ve Yolcu Sayısı Denetimi Yapıldı. Çok Sayıda Dolmuş Ve Haşk Otobüsünün Denetlendiği Uygulamada 5 Dolmuş Şoförüne Ayakta Yolcu Aldıkları İçin Cezai İşlem Uygulandı.

Afyonkarahisar’da Korona virüs (Covit-19) tedbirleri kapsamında polis tarafından şehir içi toplu taşıma araçlarına yönelik maske ve yolcu sayısı denetimi yapıldı. Çok sayıda dolmuş ve haşk otobüsünün denetlendiği uygulamada 5 dolmuş şoförüne ayakta yolcu aldıkları için cezai işlem uygulandı.
İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği genelge kapsamında Afyonkarahisar’ın 5 noktasında şehir içi yolcu taşımacılığı yapan dolmuş ve halk otobüsleri denetlendi. Denetlemelerde durdurulan dolmuşlarda ayakta yolcu olup olmadığı, yolcuların maske takıp takmadıkları ve dezenfekte olup olmadığı kontrol edildi. Çok sayıda aracın denetlendiği uygulamada dolmuşçu esnafı ve halk otobüsleri şoförlerinin kurallara genel anlamda uydukları gözlenirken, ayakta yolcu alma kuralını ihlal eden 5 dolmuş şoförüne ise 108’er TL para cezası kesildi.
Uygulamadan dolayı memnuniyetlerini dile getiren şoför ve yolcular Korona virüsle mücadele kapsamında yerinde bir uygulama olduğunu kaydettiler. Denetimlerin akşam saatlerine kadar devam edeceği kaydedildi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Arıman masaustu reklami
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat