alexa
ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

Otobüste cinsel tacize ‘cezasızlık’

Videoyu Aç Otobüste cinsel tacize ‘cezasızlık’
A
a

Erasmus öğrencisi olan 22 yaşındaki B.P.D adlı genç kadın, bindiği şehirler arası otobüste, arka koltukta oturan M.Ö. adlı öğretmen tarafından taciz edildi.

Ön koltuğa kolunu uzatan M.Ö., genç kadının göğüslerine dokundu. M.Ö., cinsel saldırı suçundan yaklaşık iki yıl hapis cezası aldı. Bu ceza, sanığın duruşmadaki davranışlarından ötürü önce indirildi, pişman olduğu için de ertelendi.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Erasmus öğrencisi olan İspanyol B.P.D., İzmir’e gezmeye gitti. Dönüşte otobüse binen B.P.D., uykuya daldı. Yanında Fransız arkadaşı P. de oturuyordu. Otobüs Salihli’ye vardığında, arka koltuğa bir kişi oturdu. Tekrar uykuya dalan B.P.D., ifadesinde, bu andan sonrasını şöyle anlattı: 

“Uyurken rüya gördüğümü sandım. Bir el sağdan göğsümün üzerine gelmiş, okşuyordu. Bunun etkisiyle uyandığımda rüya olmadığını fark ettim. Arkadaki şahsın elini uzatıp ceketimin üzerinden göğsümü okşadığını fark ettim. Donakaldım. Kendimi öne itip ön koltuğa yaslandım. Adam elini çekti. Arkadaşım P. uyumuştu. Hareketlerden o da uyandı. ‘Ne oldu?’ diye sordu. Şok olmuştum. Ağlamaya başladım. Arkadaşım üzüldü ve bana sarıldı. Muavini çağırdık. O sırada adam korktu ve koltuğun arasından yaklaşarak, sessiz şekilde ve heyecanla ‘I’m Sorry, I’m sorry’ diye özür diledi. Uygun bir koltuğa geçtik. Olay anına kadar sanıkla aramızda diyalog geçmedi. Arkaya dönme ve bakma gibi bir durumum olmadı.”

B.P.D., “Otogarda indiğimizde hızlı adımlarla uzaklaştı. ‘Kaçıyor’ diye gösterdim. Arkadaşlarım koşup polis noktası önünde yakaladılar. O sırada adam bizlerden özür diliyordu” dedi. 

Yakalanan bu kişinin Eskişehir’de lise öğretmeni olarak görev yapan M.Ö. olduğu anlaşıldı. İzmir’de hasta olan babasını ziyaretten dönen 39 yaşındaki M.Ö., ifadesinde, “Yolda uyku halindeydim, seslenmelere uyandım. Acaba uykudayken elim dokunmuş olabilir mi diye ‘Sorry’ diyerek, bu durumu anlamaya çalıştım. Uykuda neler olduğunu tam bilmiyorum” dedi. M.Ö., emniyette alınan ifadesindeki, “Bayan ağlıyordu. Defalarca özür diledim” sözlerini ise reddetti.


CEZA ÖNCE İNDİRİLDİ, SONRA ERTELENDİ

Eskişehir 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davada M.Ö., cinsel saldırı suçundan iki yıl hapse çarptırıldı. M.Ö.’nün yargılama sürecindeki davranışları nedeniyle ceza bir yıl sekiz aya indirildi. Pişman olduğunu bildirdiği için cezası iki yıl süreyle ertelendi. Gerekçeli kararda, istismarı sıcağı sıcağına gören şahitlerin beyanına göre tacizin gerçekleştiği kaydedilerek, şöyle denildi: 

“Olaydan hemen sonra heyecanlanan ve ağlayan mağdurenin böyle bir sarkıntılık suretiyle cinsel saldırıya maruz kaldığı ve arka koltukta oturan sanık tarafından gerçekleştirildiği, sanığın sürekli ‘Sorry sorry’ diyerek ağlayan mağdureden özür dilediğine dair şahit beyanlarının olayı doğruladığı...”
 
Kaynak : İsmail Saymaz / Hürriyet
1000
icon
gürcan 13 Ağustos 2018 16:27

bu sapığı hemen öğretmenlikten atın sayın eskişehir milli eğitim müdürü biz adını yazdık m ö ye dikkat sayın veliler

0 10 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat