alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Kazım Kurt'u kızdırdılar!

Eskişehir 71 Evler’de semt pazarının kurulmaması nedeniyle vatandaşların isyanı her geçen gün artarak devam ediyor…

28 Temmuz 2021 20:25
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Derhal Yazıyorum 28 07 2021

KAZIM KURT’U KIZDIRDILAR!

 
71 Evler’de semt pazarının kurulmaması nedeniyle vatandaşların isyanı her geçen gün artarak devam ediyor… 
 • “71 Evler Mahallesi sakinleri, semtlerine Pazar istedi. Son derece haklı ve yerinde bir talep…
  Belediye Meclisi vatandaşın bu talebini yerinde ve haklı buldu…
  Oy birliği ile karar alarak 71 Evler’e Pazar kurulmasını istedi. Pazarın kurulacağı gün, mahallede kaos yaşandı. Mahalle sakinleri, Pazarcılar Odası ile Üretici birliklerinin mahalleye Pazar kurulmasını engellemek istediklerini söyledi…
  Bölgeye çevik kuvvet gelmek zorunda kaldı!
  Dikkat ediyor musunuz bilmiyorum “pazarcılar” söz konusu oldu mu sürekli bir kaos yaşanıyor. Pazarcılar her şeyin kendi istedikleri gibi olmasını istiyor. Alınan başka kararlara saygı göstermiyorlar!”
 • Yukarıda okuduğunuz yazıyı üstat Ali Baş geçtiğimiz günlerde köşesinde kaleme aldı…

 • Ali Baş ayrıca bir öneride de bulunmuştu. Neydi o  öneri hep birlikte hatırlayalım: “Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yerinde olsam bu talebe anında yanıt veririm. Sokak pazarlarını kapatırım. Vatandaşın meyve ve sebze ihtiyacını karşılamak için de belediye olarak sokaklardaki uygun yerlere tanzim satış büfeleri açarım… Hem belediye bütçesini düzeltirim, hem de vatandaşın meyve-sebze ihtiyacını ucuza ve sağlıklı şekilde karşılamaya çalışırım…”
 •  Ali abinin bu önerisi oda başkanlarından ertesi gün jet itiraz geldi: Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan,  Ali Baş’ın tanzim satış büfesini önerisine, “ Tanzim noktalarını daha önce hükümet denedi başarılı olamadı… Yasa gereği 2012 yılından sonra sokak pazarı kurulamıyor! Biz pazarcılar olarak kapalı Pazar yeri istiyoruz” yanıtı verdi…
 • Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Çiçek ise, “Kazım Kurt bizim başkanımız! Pazarcılar için çok değerli! Bu konuyu kendisiyle defalarca konuştuk, ancak bir sonuç alamıyoruz…Yasa gereği kapalı Pazar yeri yapılması gerekiyor. Ancak 71 Evler Mahallesi’nde istimlak edilip Pazar yeri yapılacak yer bile yok!” yanıtını verdi.
 • Oda başkanlarına kendi üyesi pazarcı esnafı da ne yazık ki çok kızgın…
 • Bu konuda Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un halkın mağduriyeti nedeniyle pazarcılar hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenmiştik.
 • Başkan Kurt’un halkı ilgilendiren konularda sert açıklamalar ve sert yaptırımlar yaptığına çok kez tanık oldum… Onlardan birisi de gelecek gibi duruyor!
 • Hatta Odunpazarı Belediyesi birimleri de Çarşamba pazarında harekete geçti… Zabıta tarafından alışılagelmişin dışında bir denetim yapıldı…
 • Denetimde, pazarcı esnafına tahsis edilen yerlerde satış yapan kişiler kontrol edildi. Pazar tezgâhında tahsis edilen kişinin kendisi veya SGK kayıtlı çalışanı olup olmadığı denetlenirken, karşılaşılan aykırı durumlarda ceza tutanağı düzenlendi.
 • Başkan Kurt kızmış bir kere! Oda başkanlarının tutumuna karşı yumuşak davranacağına ihtimal vermiyorum! Önemli olan halkın sorununun bir an önce çözülmesi… Binlerce kişinin yaşadığı 71 Evler Mahallesi semt pazarı istiyor başka dertleri yok!  Ne pazarcı esnafı mağdur olsun ne de vatandaş! Oda başkanlarının halkı ilgilendiren konularda üyelerini de hiçe sayarak inatlaşması hiç hoş değil!
 
 
 
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat