alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Hoca kompleksi…

Tanıdığımız birisi bizim de girdiğimiz bir sınavda bizden yüksek not almıştır. Biz bunu tebrik etmek yerine alaşağı edip onun bunu hak etmediğini iddia ederiz.

16 Eylül 2021 08:08
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tanıdığımız birisi bizim de girdiğimiz bir sınavda bizden yüksek not almıştır. Biz bunu tebrik etmek yerine alaşağı edip onun bunu hak etmediğini iddia ederiz.
 
Bir yakınımız çok başarılı bir işe atılmış, hem popüler hem zengin olmuştur. Biz bunun tamamen şans olduğunu iddia ederiz.
 
Yakın arkadaşımız başımıza müdür olsa ve işi gereği bize bir talimat verse hemen bozulur ve bir yerlerin mi büyüdü diyerek onun karakterini sorgularız.
 
Yetmez asgari standartlarda bir yaşamımız, ekonomimiz var ise lüks arabaya binen, pahalı saatler ya da kıyafetlere sahip olan, paylaşımları şatafatlı olanlara da sırf bu yüzden gıcık olur ve kulp takarız.
 
Örnekleri sayfalarca çoğaltabilirim. Biz insanlar bizim yapamadığımız ve hakkımız olduğunu düşündüğümüz bir şeyi başkası yapmışsa, hele ki bunu bizimle yarışıp her seferinde başarı ile sonuçlandırmışsa bu durum bir tepkiye dönüşür.
 
Kıskançlık, Ego, Kompleks, Takıntı…
 
Bu durumu çeşitli şekillerde ifade edebilirsiniz. Ben müsaadenizle kompleks demek istiyorum.
 
Çünkü Eskişehir’de belirli aralıklarla hortlayan, zaman zaman sözle, zaman zaman inşa edilen ya da edilmek istenen binalar ya da projelerle, zaman zaman ise yapılmayan işlerle karşımıza çıkan bir Yılmaz Büyükerşen kompleksi var.
 
Ancak bu kompleksin yansımaları vasatın çok üstünde ise ve tolere edilemez hale gelmiş durumda. Yani yadırganır, garipsenir, sorgulanır şekillerde sadece kişileri değil, kişilerin temsil ettiği kurum, parti ve ideolojileri de zarara uğratıyor.
En kötüsü şehre, şehrin markalarına, şehrin insanlarını da zarar verir hale geliyor.
 
Şimdi kabul edelim ki Yılmaz Büyükerşen sıradan bir profesör değil. Çok az insana sahip olacak meziyetlerini geliştirmiş ve çeşitli ihtisas alanlarında dünya literatürüne girmiş bir isim. İnsanlar Büyükerşen’e sadece profesör olduğu veya Anadolu Üniversitesinin kurucu rektörü olduğu için hoca demiyor. Her yaptığının içinde bir öğreti, mesaj ver ders olduğu için diyor.
 
Ancak bu durumu yıllardır anlayamayan, gidip bu öğretiden tecrübe çıkartmak ve kendini geliştirmek yerine ne yazık ki komplekse kapılıp bu güç ile ısrarla savaşmayı tercih eden bir zihniyet var.
 
Bu zihniyet hoca profesör ise karşısına profesör aday çıkartalım ile başlar
Hoca bir park mı yapmış, hadi kötüleyelim, plaj mı yapmış hadi suyu sağlık mı tartışalım diye devam eder.
Bu zihniyet masal şatosuna ucube der ama onun görüntüsünü kapatmak için yakınına başka ve daha büyük bina yapmaya çalışır.
Bu zihniyet hoca bir şey yapmadı der ama durmadan hocanın yaptığı hizmeti kötüler, adını değiştirmeye hatta kurduğu üniversiteden silmeye çalışır.
Kompleks öyle bir boyuta gelir ki ulus milletin simgesi heykellerin bile gayrimüslim işi olduğunu iddia edip insanı sanat düşmanına dönüştürür.
 
Bu yüzden de yapılabilecek birçok iş baltalanır, barajda su, ışıkta araba, çevrede daha nice zaman yol beklenir.
 
Bu kompleks aşılamadığı sürece
Bırakın damacanayı bir bardak suda hortum da kopar, bir fil buzdolabına da sığar…
 
Ne demişler Dünyayı değiştirmek için çabalıyor ve beceremiyorsanız, kendinizi değiştirin…
 
 
Ariman web reklam 2
1000
icon
AtYalani 16 Eylül 2021 15:54

Siz komplex, ego, kiskanclik dersiniz bende Buyukersen'i sisirip duranlari baska sifatlarla degerlendiririm. Mecbur yurtdisindan sehrimi takip etmek icin sitenizi ziyaret ediyorum. Fakat cok yandas ve tarafli yayinlar yapiyorsunuz. Eskisehir'imizde guzellikler ve sorunlar oluyor ve gayet normaldir diger sehirlerde oldugu gibi. Guzellikler icin sehir yonetimini pohpohluyorsunuz, sorun oldumu suclu hep baskasi dimi Hoca! Ayni dis gucler argumani gibi :).

5 5 Cevap Yaz
pompeo

katiliyorum ... ama helal olsun ... adamlar yorumu yayinlamis ..

0 1
cemal yıldız 16 Eylül 2021 13:29

Değerli Başkan Yılmaz BÜYÜKERŞEN'i karalama çabasındakilerin gayreti "GÜNEŞİ BALÇIKLA SIVAMAYA BENZER" Başarı bazılarında; "KİN ve NEFRETE" dönüşmüştür. Bu da "KISKANÇLIĞIN" çok ötesindeki ruh haline gelmiştir. Tedavisi yoktur...!

4 5 Cevap Yaz
Vural 16 Eylül 2021 08:41

ortada bir damacana problemi var . nedir ne değildir araştırma yapmak yerine hemen savunmaya geçmek yanlıştır. sayın yazar.

6 8 Cevap Yaz
Atilay

Ne problemi var damacanda

5 3
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat