alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Koca katili kadına 15 yıl hapis

Videoyu Aç Koca katili kadına 15 yıl hapis
A
a

Esenyurt’ta, 2 aylık eşini bıçaklayarak öldüren kadının yargılandığı dava karara bağlandı. Mahkeme heyeti, eşi 'kasten adam öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Sanığın bu eylemi haksız tahrik altında gerçekleştirdiğini belirten heyet, iyi hal indirimine giderek 15 yıl hapis cezasına karar verdi. 

Yeni evlendiği 2 aylık eşi Sinan Aktaş’ı çıkan tartışmada bıçaklayarak öldüren İlknur Aktaş’ın, "kasten adam öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılandığı dava karara bağlandı. Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık İlknur Aktaş, müdahil Telliban Aktaş ve taraf avukatları katıldı. 

"Sanık kızım, maktül ise benim damadım olur" 
Duruşmada tanık olarak dinlenen sanık Aktaş’ın annesi Hatice Demirel, "Sanık kızım, maktül ise benim damadım olur. Benim olayla ilgili görgüye dayalı bir bilgim yoktur. Herhangi bir sorun yoktu. Herhangi bir tartışmalarına da şahit olmadım. Kızım herhangi bir psikolojik rahatsızlığı yoktu. Herhangi bir ilaç da kullanmıyordu” dedi. 

"Annem tehdit altında doğruları söyleyemiyor" 
Annesinin beyanlarının doğru olmadığını aktaran sanık İlknur Aktaş, "Annem tehdit altında doğruları söyleyemiyor. Olay günü Sinan beni aradı. Eve gelmemi istedi. Ben de kalmak istediğimi söyledim. Telefonu kapattım. Sonra tekrar aradı sert bir şekilde 'kalmayacaksın' dedi. Kötü bir cümle kullandı. 'Sahibin yok mu senin' dedi. Kayınpederimin davranışlarını anneme anlattım ve bu nedenle birkaç gün annemde kalmak istedim. Ancak Sinan izin vermeyince evime geri döndüm. Sinan evde tartışma esnasında bu olayları anneme anlattığım için bana kızdı. Ben bir gün öncesinde eşime bu olayları anneme söyleyeceğimi kendisine söyledim. O da bana 'sabret ayrı eve çıkacağız' dedi. Ertesi gün de bu tartışma yaşandı bu olay oldu" ifadelerini kullandı. 

Cumhuriyet Savcısı, sanık İlknur Aktaş’ın, haksız tahrik altında eşini kasten öldürmek suçundan cezalandırılmasını isteyerek tutukluluğun devamını talep etti. 

Duruşmada son sözü sorulan Aktaş, "Ben eşimi kasten öldürmedim. Severek evlendim. Halen de eşimi çok seviyorum. Hiç kimse 2 aylık hamileyken yuvasının yıkılmasını istemez. Bu şekilde davranmaz. Pişmanım. Beraatımı istiyorum" diye konuştu. 

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık İlknur Aktaş’ı, eşini "kasten öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Haksız tahrik altında gerçekleştirdiğinden cezayı 18 yıla düşüren heyet, iyi hal indirimine giderek 15 yıl hapsine karar verdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat