alexa

Kazım Kurt'tan CHP kurultayıyla ilgili açıklama

Videoyu Aç Kazım Kurt'tan CHP kurultayıyla ilgili açıklama
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt "CHP delegelerine baskı yapıldığı iddiaları doğru değil. İlk günden bu yana seçimli kurultayın da tek çare olmayacağını ifade ettim” dedi.

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) delegelerine baskı yapıldığı iddialarının doğru olmadığını belirterek, “Ben ilk günden bu yana Cumhuriyet Halk Partisi'nin daha başarılı olması için bir değişim yaşaması gerektiğini, ama bunu bu şekilde Cumhuriyet Halk Partisi'ni kutuplaştırarak, asılsız iddialar üzerinden tartışma oluşturarak, enerjimizi karşılığı olmayan işlerle harcamak yerine, seçimli kurultayın da tek çare olmayacağını belirterek ifade ettim” diye ifade etti.

Başkan Kurt, yaptığı açıklamada, bir ulusal ve bazı yerel gazetelerdeki haberlerde, Eskişehir'de CHP delegelerine baskı yapıldığı iddiasının yer aldığını belirtti ve bunların hiçbirinin doğru olmadığını ifade etti. Başkan Kurt, “ Doğru söylememeyi alışkanlık haline getiren bazı gazeteciler, bu konuların içine bizi çekmeye çalışmaktadır. Odunpazarı Belediye Başkanı olarak hiçbir delegeye baskı yapmışlığım söz konusu olmadı, olamaz da. Eskişehir'de istifa ettiği söylenen kurultay delegesiyle hiç görüşmedim. Hiçbir kurultay delegesinin yakınını kısa süre içerisinde işe almadım. Bunları ispat edemeyen herkes, gerçeği araştırmadan konuşanlar veya yazanlar da dahil istisnasız yalancıdır, iftiracıdır, şerefsizdir. Eskişehir'de Kemal Yavuz isminde bir delege yoktur. Belki Sema Yavuz demek istemişlerdir. Ama onun da hiçbir yakını Odunpazarı Belediyesi'nde çalışmamaktadır” diye belirtti.

Kendisini bu tartışmaların içine çekmek ve asılsız iddialarla yıpratmak isteyenlerin, kurultay süreci boyunca konuyla ilgili verdiği onlarca demeci ve açıklamayı görmezden gelen art niyetli kişiler olduğunu anlatan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt,şunları belirtti;

“Ben ilk günden bu yana Cumhuriyet Halk Partisi'nin daha başarılı olması için bir değişim yaşaması gerektiğini, ama bunu bu şekilde Cumhuriyet Halk Partisi'ni kutuplaştırarak, asılsız iddialar üzerinden tartışma oluşturarak, enerjimizi karşılığı olmayan işlerle harcamak yerine, seçimli kurultayın da tek çare olmayacağını belirterek ifade ettim. Bu konudaki açıklamalarıma isteyen herkes kolayca ulaşabilir. Böyle bir tavır sergiliyorken bu tür iddialara, iftiralara maruz kalmamın art niyetten başka açıklaması yoktur. Bize düşen görev CHP'yi bu tartışma ortamının dışına çıkarmak ve 'nasıl daha başarılı oluruzun’ cevabını aramaktır. Yerelde, Cumhuriyet Halk Partili gözüküp de iktidarın tetikçiliğini yapan gazetecilerin oyunuyla, iftiralarıyla partimizi yıpratacak bir tavırda bugüne kadar olmadığım gibi bundan sonra da olmayacağımı belirtmek isterim." 
1000
icon
memduh 3 Ağustos 2018 11:25

'Parti'nin yarısı oranındaki bir sayı üzerinden üretilen pazarlıkçı kavga' hali pür mkelalinizin ne kadar çapa sahip olduğunu göstermiyor mku? sayın Başkan? Düzenin en karanlık 'ittifaklmarında' olan kör gözü yerine, milletin susamışlığını konuşsanız da,sayılarınıza keramet biçse millet! Yoksa zilmletsiniz gerçeketen!

0 0 Cevap Yaz
Allı turnam 3 Ağustos 2018 01:04

Yav he he........

0 1 Cevap Yaz
Burhan 2 Ağustos 2018 16:30

daha 40 gün önce tüm teşkilat muharrem ince oy istiyordunuz . şimdi ne oldu . bundan sonra nasıl güvenip oy vereceğiz size.

0 0 Cevap Yaz
mert 2 Ağustos 2018 16:28

kimmiş acaba bu chp li görünen gazeteciler.

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat