alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Kayıt altına aldırmayanlar için zaman daralıyor: Para cezası var!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kayıt altına aldırmayanlar için zaman daralıyor: Para cezası var!
A
a

Kedi, köpek ve gelinciklerin kimliklendirilmesinde 31 Aralık 2022 son gün , ev hayvanlarını kimliklendirmeyenlere ise; 3 bin 642 TL idari para cezası  uygulanacak.  

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Denizli’de bugüne kadar kedi ve köpek olmak üzere toplamda 15 bin 191 ev hayvanı mikroçip ile kimliklendirildi. Kedi ve köpeklerini kimliklendirmeyen, kayıt altına aldırmayanlara 1 Ocak 2023 tarihinden 3 bin 642 TL idari para cezası uygulandıktan sonra kimliklendirme yapılabilecektir. 
 
Kedi, köpek ve gelinciklerin kimliklendirilmesi, kayıt altına alınmasına dair yönetmelik çerçevesince sahipli kedi, köpek ile gelincikler  kimliklendirilerek kayıt altına alınmaktadır. Denizli’de bugüne kadar 5 bin 505 kedi ve 9 bin 686 adet köpek olmak üzere toplamda 15 bin 191 ev hayvanı mikroçip ile kimliklendirilerek ev hayvanı pasaportu düzenlendi. Tüm kedi, köpek ve gelincik sahipleri bulundukları İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri ile Tarım ve Orman Bakanlığınca yetkilendirilen serbest  veteriner  hekimler  aracılığıyla her yaştaki hayvanlarını 31 Aralık 2022  tarihine kadar kimliklendirerek kayıt  altına aldırabilir. Kimliklendirme süresi 31 Aralık 2022 tarihinde sona erdikten sonra, sadece 6 aylıktan  küçük olan kedi, köpek ve gelinciklere  kimliklendirme ve mikroçip uygulaması yapılabilecektir. 
 
Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yayımlanan açıklama; “Belirtilen süre içerisinde hayvanlarını  kimliklendirmeyen  hayvan sahiplerine, 5199 sayılı ve 5996 sayılı kanunların ilgili maddeleri gereğince idari işlem uygulanacaktır. Yönetmelik çerçevesince kedi ve köpeklerini  kimliklendirmeyen  ve kayıt altına aldırmayanlara 5199 sayılı kanunun gereği 2023 yılı için 3 bin 642 TL idari para cezası uygulandıktan sonra kimliklendirme yapılabilecektir.” denildi. 
                      
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat