alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Hafızlık Eğitimini Tamamlayan 40 Öğrenci İçin İcazet Töreni

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Hafızlık Eğitimini Tamamlayan 40 Öğrenci İçin İcazet Töreni
A
a

Kütahya’Da Hafızlık Eğitimini Tamamlayan 40 Öğrenci İçin İcazet Töreni Yapıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya’da hafızlık eğitimini tamamlayan 40 öğrenci için icazet töreni yapıldı.
Kütahya İl Müftülüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği protokol ile örgün eğitime devam öğrencilerin hafızlıklarını tamamlaması sonucunda 40 hafız için Ulu Camii’de icazet töreni düzenlendi.
Kütahya İl Müftülüğü’ne bağlı Emir Sultan, Merkez Kur’an Kursu ve Bölge Yatılı Kur’an kurslarında öğrenim gören ve hafızlığını tamamlayan öğrenciler icazetlerini aldı.
Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş yaptı.
"Hafızlık en değerli muzafferiyet" diyen Müftü Demirtaş, “Kütahya’mızın bu ulu mabedinde çok hayırlı ve mübarek bir merasim toplanmış bulunmaktayız. Kütahya İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında okul-kuran kursu işbirliğine dayalı hafızlık projesi kapsamında hafızlıklarını bitiren öğrencilerimiz için belgeleri takdim etmek üzere bu mübarek günde bir araya geldik. Hafızlık en değerli muzafferiyet. Allah’ın kitabını okumak hıfzetmek ve okuduğu kitabın lafsı ile hamiliği taşıyıcı olmak ahkamı ile amiri onu yaşayan olmak hikmeti ile kamili olabilmek yolunda gerçekten atılmış en büyük adımdır hafızlık. Kütahya İl Müftülüğüne bağlı il genelinde 10 kız, 8 erkek olmak üzere 18 hafızlık kuran kursu bulunmaktadır. Bu kurslardaki öğrenci sayısı 857 olup 89 öğretici ile hafızlık eğitimi yapmaktadır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile proje ortağı olduğumuz 6 kuran kursunda toplam 408 öğrencimiz ise eğitim görmektedir ve bu öğrencileri 241’i merkez ilçede eğitim görmekte olup diğerleri ise Tavşanlı ve Simav’da ilçelerinde eğitim görmektedirler. Bugünkü programda 40 hafızımız hafızlıklarını tamamlayıp icazetlerini alma başarısını gösteren öğrencilerimizi, velilerini, hocalarımızı ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
Tören, dua ve öğrencilere icazet belgelerinin takdim edilmesiyle sona erdi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir