alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir Valiliği duyurdu: Üç kişiden fazlası yasak

Videoyu Aç Eskişehir Valiliği duyurdu: Üç kişiden fazlası yasak
A
a

Eskişehir Valiliği ticari taksiler ile ilgili İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu kararlarını duyurdu. Buna göre, artık ticari taksilere aynı anda üç kişiden fazla müşteri kabul edilmeyecek.

Eskişehir haberleri

Eskişehir İl Hızfısıhha Kurulu ticari taksiler ile ilgili 8 Mayıs 2020 tarihinde alınan yeni kararları kamuoyu ile paylaştı.

Buna göre, ticari taksi durakları ve ticari taksi olarak kullanılan araçlar, en az haftada bir kez olacak şekilde düzenli aralıklarla temizlenecek/dezenfekte edilecek, yetkili merci tarafından düzenlenen aracın dezenfekte edildiği tarihi gösteren belge araçta bulundurulacak. Ticari taksi şoförleri, kişisel hijyen kurallarına uygun şekilde hareket edecek, araç içinde mutlaka maske kullanacak.

Ticari taksilerde, gün içerisinde araca binen her müşterinin kullanımına yetecek ölçüde dezenfektan malzeme veya 80 derecelik kolonya bulundurulacak. Ticari taksilere aynı anda üç kişiden fazla müşteri kabul edilmeyecek. Müşteriler ticari taksilere maskesiz binemeyecek. Hizmet sunulan her müşteriden sonra trafik kurallarına uygun bir alanda müşterilerin fiziksel temas edebileceği yerler dezenfekte edilecek, araç içerisinin havalandırılması sağlanacak.

1000
icon
Sencer ozcan 9 Mayıs 2020 12:40

Sayın valimiz bir de sokak satıcılarına seyyarlara yasak getirse ne iyi olur millet başlarına toplanıyor ne sosyal mesafe ni hijyen

1 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat