alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Eskişehir Kırka'da büyük acı

Videoyu Aç Eskişehir Kırka'da büyük acı
A
a

Osmangazi Üniversitesi’nde dün yaşanan menfur saldırıda hayatını kaybedenler arasında yer alan Eğitim Fakültesi Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu’nun Kırka’daki hemşehrileri, acılarını çeşitli mesajlarla sosyal medya hesaplarından paylaştılar. 

Kırka nüfusuna kayıtlı olan Özmutlu’ya duyulan özlem ve olay karşısındaki üzüntülerin dile getirildiği, çeşitli fotoğrafların da paylaşıldığı hüzün ve acı dolu mesajların bazıları şöyle: 
Veteriner hekim Lokman Koyun, "Öğle namazını kılarak abdestli olarak görevi başında hakka yürüdü. Rabbim şehadetini kabul buyursun. Güzel insan Fatih abim" 
Kırkalılar Dernek Başkanı Uğur Tepe, "Yazmaya elim varmasa da Osmangazi Üniversitesi'ndeki silahlı saldırıcı sonucu derneğimiz kurucu üyelerinden, halaoğlum, değerli abim M. Fatih Özmutlu vefat etmiştir. Allah rahmet eylesin. Kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum" 

Ersin Doğu "Güzel yürekli abim rabbim mekânını cennet eylesin inşallah. Yaktın bizi be abi" 

Tahsin Ünal, "Aslan yeğenimi kaybettik, Allah kabrini cennet eylesin" 

Dr. Süleyman Sırrı Kabadayı, "Çok ama çok üzüldük. Maalesef her bakımdan örnek şehir Eskişehirimizde, ülkemizin köklü ve saygın üniversitelerinden Osmangazi Üniversitesimizin "öğretmen yetiştiren" Eğitim Fakültesinde "öğretmenlerin öğretmeni!" bir akademisyen, 3 akademisyen ve 1 idari personeli görevleri başında katletti. Her yönden çok üzücü ve çok düşündürücü bu olayda hayatını kaybeden Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mikail Yalçın, Eğitim Fakültesi Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, Dr. Öğr. Üyesi Serdar Çağlak ve Arş. Gör. Yasir Armağan'a Allahtan rahmet, kederli Ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Çok yakından tanıdığım çok değerli hemşehrim Fatih Kardeşimizin öldürülmesi tüm Seyitgazilileri ve Kırkalıları derinden üzmüştür.Tüm hemşehrilerimize başsağlığı dilerim. Tüm görev şehitlerinin mekanları cennet olsun" 

Arif Yılmaz, "Abim mekânın Cennet olsun. Rabbim bu acıyı yaşatanlara misliyle yaşatsın..."


Kırka'da binlerce kişi uğurladı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi'ne düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Fatih Özmutlu (48), Kırka'da son yolculuğuna uğurlandı. 

Dün yaşanan olayda Araştırma Görevlisi Volkan Bayar tarafından öldürülen 4 kişiden biri olan Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu için ESOGÜ'deki törenin ardından Kırka'da da cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Cemil Yücel'in yanı sıra Özmutlu'nun babası Arif, annesi Zübeyde, eşi Emine, çocukları Nursena ve Göktuğ ile çok sayıda seveni katıldı. 

Seyitgazi ilçesine bağlı Kırka Mahallesi Çarşı Camii'ne getirilen Özmutlu'nun cenazesi için helallik istendi. Bu sırada oğlu Göktuğ Özmutlu ve baba Arif Özmutlu kendilerini tutmayarak tabuta sarılıp gözyaşı döktü. Helalliğin alınmasının ardından 500 metre ilerideki mezarlığa kadar cenaze omuzlarda götürülürken, baba Arif Özmutlu ve oğlu Göktuğ Özmutlu'nun ayakta durmakta zorlandığı görüldü. Binlerce kişi tabuta dokunmak için birbiri ile adeta yarışırken, Kırka Mezarlığı girişinde kılınan cenaze namazının ardından Özmutlu'nun cenazesi toprağa verildi.

 

Mehmet Fatih Özmutlu kimdir?

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi saldırısında öldürülen 4 isimden biri olan Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesine Fakülte Sekreteri olan Fatih Özmutlu'nun hayatı...

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi bugün çok acı bir saldırıyla sarsıldı. Mehmet Fatih Özmutlu’nun da içinde bulunduğu 4 Osmangazi Üniversitesi mensubu öldürüldü. Acı olay sonrasında hayatını kaybeden isimler merak ediliyor. Acı saldırıda hayatını kaybeden Fatih Özmutlu’nun hayatı şu şekilde…
 

FATİH ÖZMUTLU KİMDİR?

1993 yılında Kırka Belediyesinde Tahakkuk Memuru olarak işe başlamış, 1994 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına naklen atanmış, S.K.S. Daire Başkanlığında 2001 yılında görevde yükselme sınavları sonucunda şef kadrosuna atanmış, 2003-2008 yılları arasında vekaleten Spor Şube Müdürlüğü, 2008-2010 yılları arası vekaleten Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü ve 2010 2011 yılları arasında vekaleten Kültür Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra 21 mayıs 2011 tarihinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokuluna Yüksekokul Sekreteri olarak atanmış, 21.06.2012 tarihinde Eğitim Fakültesine Fakülte Sekreteri olarak atanmıştır.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat