alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Eskişehir Kayseri Twitter atışmasına Bakan da katıldı

Videoyu Aç Eskişehir Kayseri Twitter atışmasına Bakan da katıldı
A
a

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile twitter atışmasına dair, "Edebimizce yanıt vermemiz gerekiyordu" dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de, Kayseri'de yapılan bir açılışta atışmaya dahil oldu. 

Kayseri Kocasinan Belediyesi tarafından yaptırılan Mimarsinan Sosyal Tesisleri ve Kapalı Pazaryerinin açılış töreninde konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile yaptıkları twitter atışmasına dair konuştu.

"Edebimizce yanıt vermemiz gerekiyordu" diyen Başkan Çelik, şunları söyledi: 
"Ne demiş orada; ‘Kayseri’de yapılacak şehir hastanesinin raylı sisteminin hattının yapımını devlet üstlenmiş. Biz bunu Eskişehir’de kendi imkanlarımızla yapıyoruz’ diyor. Mübarek adam; Kayseri’de şimdiye kadar 34 kilometrelik raylı sistem hattını ve 68 tane üzerindeki aracın, 90 küsur tane durağı kendi imkanlarımızla yaptık. Devletimizin tek kuruşu yok belediye hizmetlerinde. Tabi kamu hizmetlerinde hem Eskişehirimize hem Kayserimize hem de Türkiye’deki tüm vilayete devletimiz adaletli şekilde tüm hizmeti dağıtıyor. Ama belediye hizmetleri söz konusu olunca bir de böyle tweet atılınca bize de cevap hakkı doğuyor. Biz de cevap verdik, dedik ki; ‘Eskişehir’den Başkan Yılmaz amcam bir tweet atarak Kayseri’de yapılacak bir yatırım için sitemde bulunmuş. Oysa bizler hükümetimizin her ilde yaptığı işlerle gurur duyuyoruz. Tıpkı Eskişehir’de Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 12 ayrı köprülü kavşak gibi. Biz Kayseri’de neden 14 tane köprülü kavşağın tamamını belediyenin öz kaynakları olarak yaptık diye sitem etmiyoruz. Eskişehir’deki hızlı tren projesiyle Eskişehir’deki dostlarımızın Konya’ya, İstanbul’a, Ankara’ya güvenli ve hızlı yolculuk yaptıkları için övünüyoruz ama niye Kayseri’de hızlı tren hala yok diye sitem etmiyoruz’ dedim ve son noktayı koydum. Saygısızlık yapmadan, edebimizce; ‘Bu örnekleri daha da çoğaltmak mümkün, ama mübarek gecede amcam yaşındaki Yılmaz başkanımın ellerini öpüyor, kandilini kutluyorum’ dedim. Bazı gerçeklerin bilinmesi gerekiyordu." 

Eskişehir Kayseri Twitter atışmasına Bakan da katıldı

"Olanı biteni de lanetlemeden güzel güzel anlatırız"
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de Başkan Çelik ve Büyükerşen’in twitter atışmalarına değindi. Özhaseki, "Değerli başkanım Eskişehir’den dert yanıyor. Evet, Eskişehir’e DSP döneminde raylı sistem yapma izni verdiler Bülent Ecevit başkanlığında. Allah rahmet eylesin, biz hep rahmet okuruz. Olanı biteni de lanetlemeden güzel güzel anlatırız. Ölenlerin arkasından kötü bir şey söylemeyiz. Ben de cesaret alarak Ankara’ya gittim, dilekçe verdim. ‘Eskişehir’e verdiğiniz gibi Kayseri’ye de vermeniz için izin istiyorum’ dedim. ‘Hayır, nüfusunuz 1 milyondan aşağı olduğu için olmaz’ diye cevap geldi. ‘Eskişehir’in nüfusu bizim yarımız kadar, onlara niye veriyorsunuz?’ diye sorduğumda, ‘Sen karışma, ona veririz, sana vermeyiz’ dediler. Biz bunları hep yaşadık. Sonra bir ara hususi dilekçeye, ‘Param var, pulum var. Sizden bir şey istemiyorum. Sadece yapmam için izin verin’ dedim. Yine ‘yapamazsın’ dediler. Senelerce izin alamadık. Ne zaman ki AK Parti geldi, çok şükür ‘yapabilirsin’ dediler ve yapmaya başladık. Sonra alt yapıyla, üst yapıyla uğraştık. Sonra aldığımız izinlerle devasa projeleri Kayseri’ye gerçekleştirdik. Aynı gelenek devam ediyor. Allah arkadaşlarımızdan razı olsun. Büyük bir gayret ve şevk içerisinde koşuyorlar ve sizlere hizmet ediyorlar” ifadelerini kullandı. 

Törende ayrıca Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar da ilçe belediyesi olarak yapılan hizmetler hakkında bilgiler verdi. Vali Süleyman Kamçı da hizmetlerin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından sosyal tesis ve pazaryerinin açılışı yapıldı. Bakan ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan ‘Okuma Yazma Seferberliği’ ile Kocasinan Akademi Mimarsinan tesislerinde başlatılan kursta okuma yazma öğrenen 86 yaşındaki Ayşe Demirel’e de hediye takdim etti.
 
1000
icon
m 19 Nisan 2018 14:33

Eskieşehir'i bu adamalarla muhatap etmek bile, yeterince kirleticidir.'Devlet' olarak yanında olunmayanın, millet olarak bunmlara katlanacak sebebi yoktur!

0 0 Cevap Yaz
Devlet, belediye.. 15 Nisan 2018 10:36

İyi de sanki Eskişehir de tramvaylar başka kaynaktan para bulmuş gibi . Oda bizim verdiğimiz vergiyle, aldığımız biletle yapılıyor. Devlet yardım etmemiş ne demek.devlet parayı başka yerden mi topluyor. O da halktan topluyor , belediyede.

3 0 Cevap Yaz
rıza 14 Nisan 2018 22:35

Tebrikler kayseri 34 km 68 tramvay seti Eskişehir 37 km 33 tramvay seti Bizim de artık aklımızı başımıza alma zamanı geldi.

4 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat