alexa
Eskişehir Keskin Grup

Eskişehir Kar İnşaat'tan açıklama geldi!

Videoyu Aç Eskişehir Kar İnşaat'tan açıklama geldi!
A
a

Eskişehir’de birçok lüks konut projesi gerçekleştiren Kar İnşaat’ın projelerini tamamlayamadığı ve firma sahibinin yurtdışına çıktığı iddiaları üzerine mağdur olan vatandaşlar inşaat ofisine gitti. Firma Avukatı Gürdal Ören, firma sahibinin sağlık ve psikolojik sorunları nedeniyle işi durdurduğu iddia etti.

Eskişehir’de birçok lüks konut projesi gerçekleştiren Kar İnşaat’ın Sümer ve Batıkent Mahallesi’ndeki son projelerinin tamamlanmadığı ve firma sahibinin yurtdışına çıktığı iddia edildi. Sürekli telefonla irtibat halinde olan firma sahibinin yaklaşık 10 gündür telefonlara çıkmaması üzerine tedirgin olan hak sahipleri firmanın yazıhanesine giderek Kar İnşaat’ın Avukatı Gürdal Ören ile görüştü. Ören ile vatandaşlar arasında zaman zaman gergin anlar da yaşandı. Hak sahipleri milyonlarca lira zarar ettiklerini öne sürdü. Avukat Gürdal Ören, vatandaşlara yaptığı açıklamada, firma sahibinin sağlık ve psikoloji sorunları nedeniyle işi durdurduğu, herhangi bir dolandırıcılık durumu olmadığını iddia etti. Ören, “11- 12 tane icra takibi geldi. Konkordato da müracaatı da olmadı. Dolandırıcılık ya da mal kaçırmak gibi bir durum söz konusu değil. Bankalardaki teminat miktarları bankadaki borçlarını fazlasıyla karşılıyor. Avukat olarak elimden geleni yapıyorum”dedi.

2018 yılında başlayan projelerde bitmeyecek projelerin olduğunu belirten Ören, “Rakamı tam olarak bilmiyorum ama bitmeyen projeler için para ödeyen insanlar olduğunu biliyorum. Bu o kadar yeni ki bir rakam söyleyemem. Şu kadar mağdurumuz var diyemem” diye konuştu. Firma sahibi Mehmet Ali Özcan’ın ülkeyi terk edecek bir suçu olmadığını öne süren Ören, “Kar inşaat bugüne kadar 720 inşaat yapmış ve teslim etmiştir. Burada mağdur olabilecek insan sayısı 10 civarındadır. Bu çerçevede dolandırıcılık, kasti hareket gibi bir durum olmaz. Hukuken adamın kaçmak için bir gerekçesi yok. Niye kaçsın? Niye yurt dışına gitsin? Sağlıklı düşünceyi kaybetmiş, uzaklaşmıştır. Öyle söyleyeyim. Kaçmak söz konusu değildir” dedi. Öte yandan mağdurların firma hakkında icra takibi başlattığı öğrenildi. Ayrıca projelerde görev alan inşaat işçileri de ofis önünde bilgi almaya çalıştı.

Eskişehir Kar İnşaat'ın sahibi kayıplara karıştı!
 
1000
icon
Ilhan 8 Kasım 2018 21:27

Bilecik bilyapi dekorasyonun 100 tlsi kaldı

1 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat