alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'in azılı hırsızları yakalandı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'in azılı hırsızları yakalandı
A
a

Eskişehir genelinde 4 ilçede gerçekleşen 8 farklı hırsızlık olayının şüphelisi olarak yakalanan 3 kişiden 1’i tutuklandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir genelinde 4 ilçede gerçekleşen 8 farklı hırsızlık olayının şüphelisi olarak yakalanan 3 kişiden 1’i tutuklandı.
Edinilen bilgilere göre, İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekiplerce Han İlçesinde 4, Sarıcakaya İlçesinde 2, Tepebaşı İlçesinde 1 ve Odunpazarı İlçesinde 1 olmak üzere toplam 8 farklı Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlığı olayının aydınlatılması yönelik çalışma yapıldı. Çalışmalarda Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekipleri, JASAT Dedektif Timleri ve ilçe jandarma komutanlıkları tarafından geniş ve detaylı incelemeler yapıldı.
Yürütülen teknik ve istihbarat çalışmaları neticesinde; piyasa değeri yaklaşık 200 bin TL olan 4 bin 600 metre enerji nakil kablosunun çalındığı 8 ayrı hırsızlık olayının şüphelisi 3 kişinin kimlikleri tespit edildi. Takip edilen şüpheliler, Han ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda kullandıkları araç ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şüphelilerin üzerlerinde ve kullandıkları araçta yapılan aramada; kablo hırsızlığında kullanıldığı değerlendirilen direğe tırmanma aparatı, kablo kesme makası, eldiven ve 6 gram metamfetamin ile 3 adet uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirildi. Ayrıca yapılan incelemede araç üzerindeki plakaların sahte olduğu tespit edildi.
Yapılan çalışma neticesinde 8 faili meçhul Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlığı olayı aydınlatılmış oldu. Han İlçe Jandarma Komutanlığı’nda işlemleri tamamlanan şüpheliler ‘Haberleşme ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlığı’, ‘Resmi Belgede Sahtecilik’ ve ‘Kullanmak amacıyla uyuşturucu ve uyarıcı madde satın almak, bulundurmak’ suçlarından adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkarılan şüphelilerden 1’i tutuklanarak Eskişehir L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilirken diğer 2’sinin adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.
1000
icon
Eses 8 Nisan 2022 19:55

Bir kişi tutuklandı, iki kişi serbest kaldı ne demek? Bütün soygunları, sahte plakayı, uyuşturucu işini tek kişi mi yapmış? Diğer ikisinin daha yapacak çok işleri olduğu için mi serbest kalmış? Tutuklanan da zaten yarın öbür gün hükmün açıklanması geri bırakılarak salınır. Olan jandarmaya oldu. Aylardır bunların peşine düşüp adalete teslim et. Sonra serbest kalsın. Koşu bandı gibi. Koşup koşup bir yere varamıyorsun. Hep aynı yerdesin. Aynı adamları yarın yeniden yakalasan sonuç ne olacak? Yine aynı. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest. Kanunları yapan böyle yaparsa hakimi, polisi, jandarması ne yapsın?

0 0 Cevap Yaz
es esli 8 Nisan 2022 19:01

Kabloyu çalan kadar bunu alanda suçlu adlı kontrol nedir ya

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat