alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Eskişehir Hanımeli Sokak'ta 23 Nisan coşkusu

Videoyu Aç Eskişehir Hanımeli Sokak'ta 23 Nisan coşkusu
A
a

Eskişehir Toplum ve Sanat Derneği (ETOS) ve Tepebaşı Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Hanımeli Sokak’ta düzenlenen ortak etkinlikle kutladı. 

Yoğun ilgi gören etkinlikte her yaştan katılımcı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşku ile kutladı. Türk bayrakları ile donatılan sokakta katılımcılar çocuklarıyla birlikte resimler çizdi. Bayramın anlam ve önemine vurgu yapan Eskişehir Toplum ve Sanat Derneği Başkanı Nihal Bağcı, “Bugün Tepebaşı Belediyesi ile Hanımeli Sokak’ta ortak bir çalışma yapıyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramımızı kutluyoruz. Bildiğiniz gibi dünyada hiçbir ülke çocuklarına böyle bir bayram armağan etmemiş. Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan tarihinde, Türkiye’de çocuklarımıza böyle bir bayram armağan etmiş. Biz de bunu yaşatacağız. Çocuklarımız gerçekten çok mutlular. Bizim isteğimiz bu bayramı hep beraber coşkulu bir şekilde kutlamak ve öyle de oluyor. Birlikte resimler yapıyoruz, şarkılar söylüyoruz ve oyunlar oynuyoruz. Aslında ne kadar kutlasak az bu bayramı. Türkiye’nin hatta dünyanın her yerinden çocukların kutladığı bir bayram. Biz günlerce kutlasak da hakkını ödeyemeyiz” ifadelerini kullandı. 

Hanımeli Sokak Sorumlusu ve takı tasarım eğitmeni Sevgi Ekeröz, ise “Bugün burada 23 Nisan Çocuk Bayramımızı çocuklar ile birlikte kutluyoruz. Bu bayramları yaşatmaya devam edeceğiz. Bu etkinlikte ETOS bize çok güzel bir destek verdi” diye konuştu. 

Etkinlik, canlı müzik eşliğinde miniklerin söylediği şarkılarla devam etti. 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat