alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'den tüm Türkiye'ye örnek olacak proje hayata geçirildi!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'den tüm Türkiye'ye örnek olacak proje hayata geçirildi!
A
a

Odunpazarı Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu tarafından tasarlanan “Model Sokak Projesi” Akarbaşı Mahallesi Model Sokak’ta hayata geçirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Odunpazarı Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu’nun planladığı Model Sokak Projesi kapsamında pilot olarak seçilen Model Sokak'ta, oluşturulan veri tabanı sayesinde tüm sokak sakinlerine ulaşılarak, üretilen çöpün doğru muhafaza edilerek, doğru zamanda, doğru yere atılması ve sokağın kirletilmemesi konusunda farkındalık oluşturulması hedefleniyor. Bu kapsamda tüm sokak sakinlerine ulaşılarak, bilgi ve eğitimler verilecek.
Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Emre Genç yaptığı konuşmada, Model Sokak Projesi’nin tüm kente yayılması gerektiğini ifade ederek, mahalle sakinleri ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Projenin sonuna kadar arkasındayım”
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da törende yaptığı konuşmada, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün 380 personel ve 49 araçla Odunpazarı’na hizmet verdiğini söyleyerek, “Geçen yıl yaptırdığımız hesapta, zamansız çıkarılan çöpler yüzünden ayda 100 bin lira ekstra yakıt harcaması gerçekleştirdiğimizi gördük. Bu hepimizin cebinden çıkan para. Bu para ile sizlerin yararlanabileceği parklar, oyun alanları, spor tesisleri yapabilirdik. Kentimizin ihtiyaçlarını daha kolay karşılayabilirdik. Bu projeyi birlikte başarıya ulaştıracağız. Birbirimizi uyararak, bilinçlendirerek, birbirimizle kaynaşarak, eskiden olduğu gibi mahallelerdeki arkadaşlığı, dostluğu sağlayarak başarılı olacağız” dedi.

Akarbaşı Mahallesi’nden başlayan Model Sokak Projesi’nin yılsonuna kadar 10 sokakta daha hayata geçmesini istediğinin altını çizen Başkan Kurt, projenin sonuna kadar arkasında olduğunu ifade etti.

Tören sonrasında Model Sokak’ta incelemelerde bulunan Başkan Kurt mahalle sakinleri ile sohbet ederek, sıkıntılarını dinledi.

Model Sokak Projesi’nin tanıtımı için gerçekleştirilen törene Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Odunpazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Emre Genç, Akarbaşı Mahallesi Muhtarı Ali Selçuk Yüceland, Proje Koordinatörü Engin Eroğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Ariman web reklam 2
1000
icon
Çevreden birisi 23 Ağustos 2021 12:40

Kırıkkale belediyesi ve halkı bu konuda ve yaya güvenliği açısından çok duyarlı yaya ya saygı can güvenliği açısından çok buyuk önem arz ediyor Kırıkkale belediyesi ve halkı belediyenin belirlediği çöp toplama saatlerinin dışına gönüllü olarak büyük saygıyla uyuyor.

0 0 Cevap Yaz
aras 23 Ağustos 2021 09:52

eskişehir'e önce çöp konteynerları koyulsun sonra proje hayata geçirilsin. caddelerde var sokaklarda yok

0 0 Cevap Yaz
Atıf 23 Ağustos 2021 00:48

Bizlere küçükken öyle güzel bir çevre temizlik bilinci verilmişti ki, halen bir sakız folyosunu bile etrafta çöp kutusu bulamazsam cebime koyar, önüme çıkan ilk çöp kutusuna atarım. Bu proje gösteriyor ki; Toplumumuzun çevre temizliği bilinci yok var olan bilinçte yozlaşmış durumda. Yaşadığımız vatana karşı hepimiz sorumluyuz. Vatana hizmet sadece askerlikle olmaz. Halen elindeki çöpleri sağa sola rastgele atan insanları ise bu saatten sonra eğitmek ve bu temizlik bilincini aşılamak epey zaman alır

6 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat