alexa

Eskişehir'deki "ölüm yolu" TBMM gündeminde!

Videoyu Aç Eskişehir'deki "ölüm yolu" TBMM gündeminde!
A
a

CHP Milletvekili Utku Çakırözer son dönemde Alpu’da yaşanan ölümlü trafik kazalarını Meclis gündemine taşıyarak, yolun bir an önce yapılması çağrısında bulundu.

Son 5 yılda Eskişehir-Alpu- Mihalıççık yolunu kapsayan bu yolda 214 kaza meydana geldiğini söyleyen Çakırözer, “ Defalarca müjde verdiniz, ihaleye çıktınız, bölünmüş yol yapılıyor dediniz aradan yıllar geçti yol hala yapılmadı. Çok sayıda insan bu yolda hayatını kaybetti. Yıllardır bu yola duyarsızlık gösteren, bir bölünmüş yol yapmayan iktidara bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum. Artık bu ölüm yolunu yapın! İnsanlarımızı bu beladan kurtarın” dedi. Yolun yapımının yıllardır belirsizliğini koruduğunu belirten Çakırözer, “ Ülkeyi yönetenler yıllardır müjde verdiler. ‘Alpu’ya yol müjdesi, Alpu yolu için ihaleye çıkılıyor, Karayolları ile yüklenici firma anlaştı. Kazma vuruluyor. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun, Alpu yolu başlıyor.’ diye. Haberlerini gazetelerden okuduk aradan, kaç yıl geçti. Kaç müjde verildi ama yol hala yapılmadı. Eskişehir-Alpu-Mihalıççık yolunu kapsayan toplamda 87 kilometrelik bir yol. Ama ne hikmetse müjdeler verilmesine rağmen yapılmıyor. Son olarak 6 Ocak’ta bu yolda meydana gelen kazada Mustafa Yener, Halim Gök ile Halim Yener hayatını kaybetti. Kendilerine bir kaz daha Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum” dedi.

Haberin videosu için tıklayın...

5 YILDA 214 KAZA OLDU

Ölüm yoluna dönen Alpu yolunda son 5 yıl içinde 214 kaza olduğunu dile getiren Çakırözer, “ Eskişehir-Alpu-Beylikova-Mihallıççık yolunu kapsayan bu yol üzerinde 2013 yılında 26, 2014 yılında 34, 2015 yılında 45, 2016 yılında 65, 2017 yılında 44 olmak üzere 214 kaza meydana gelmiş. Alpu, Bozan, Osmaniye, Mihalıçcık, Beylikova ve Yunusemre’yi Eskişehir'e bağlayan ve oldukça yoğun araç trafiğinin yaşandığı bu yolda neredeyse her ay ölümlü ve ağır hasarlı kazalar yaşanmakta” dedi. Yolda meydana gelen kazalarda çok sayıda yurttaşın hayatını kaybettiğini söyleyen Çakırözer, “ Bu yolda ölenler, yaralananlar oldu ama tek gidişgeliş şeklindeki bu yol bir türlü yapılamadı. Buradan, bugüne kadar, yıllardır bu yola duyarsızlık gösteren, bir bölünmüş yol yapmayan iktidara bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Artık bu ölüm yolunu yapın ve insanlarımızı bu beladan kurtarın” dedi.
1000
icon
Bahri Akyol 12 Ocak 2019 08:10

Sayın vekil Ak Parti iktidarına bunu söylerken, Eskişehir in 3 belediyesinin de Chp belediyesi olduğunu düşünerek söyledi muhtemelen. Zira Büyükşehir belediyesi yıllardır Chp de. Heykeller için ayrılan bütçeyi halkın hizmetine ayırarak bu yol 15 yılda yapılırdı sanırım. Yada hamamyolu caddesine dikilen kazulet köprü ve beton yığını düzenlemeye ayrılan (15milyon tl +) bütçe bu işi çözebilirdi...

0 0 Cevap Yaz
Adil gündüz 11 Ocak 2019 20:23

16 yıldır ülkeyi yöneten AK parti çıtayı öyle bir yükselttiki eskişehirin bir ilçesine bölünmüş yol yapılması için CHP milletvekili meclis kürsüsünden istekte bulunuyor. Evet tabi yapılmalı ama yiğidi öldürün ama hakkınıda teslim edin...

0 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat