alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de zehir zemberek açıklama: MEB tatil ilan etti!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de zehir zemberek açıklama: MEB tatil ilan etti!
A
a

Eskişehir Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı açıklamayı değerlendirdi, "MEB tatil ilan etti" yorumunu yaptı

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, Milli Eğitim Bakanlığı'nca yapılan açıklamaya sert tepki gösterdi. Alkan, liselerde sınav uygulamalarının yeniden düzenlenmiş hali ile sorumluluğun öğrencilere bırakıldığının altını çizerken, öğretmenlerin görüş ve önerilerinin yok sayıldığını da söyledi.
İşte Faik Alkan'ın açıklamaları:

MEB TATİL İLAN ETTİ! EĞİTİMDE EŞİTSİZLİK DERİNLEŞEREK ARTIYOR!
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yaptığı açıklamayla liselerde sınav uygulamalarının yeniden düzenlendiğini duyurdu. Buna göre ikinci dönem her dersten tek sınav 24 Mayıs-18 Haziran arasında yapılacak. En önemlisi Hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri bu sınavlara katılıp katılmamayı kendileri tercih edecekler. Kısaca gelecek sorumluluğu öğrencilere bırakıldı. Tabii ki her zaman olduğu gibi öğretmenlerin görüş ve önerileri yine yok sayılmıştır. Aşı olmadan sınavlara girin denmektedir.
Pandemi boyunca  MEB, süreci yönetememiş ve artan her tepkide de günü birlik çözümler üretmiştir. Her alınan günü birlik kararsa son açıklanan  kararda da olduğu gibi eğitimde eşitsizliliği daha da arttırmıştır. Sınavları tamamen iptal yerine isteğe bırakmak çözüm değil çözümsüzlüktür. Çünkü,
  • Eğitime ulaşamayan öğrencilere haksızlıktır. Öğrencinin  okul başarı puanı geleceğini etkilemektedir. Bakanlık okullarda tedbirleri yeterince alıp açık tutamamanın bedelini bir kuşağa ödetmektedir.
  • Sınavlara katılımın “tercihe” bırakılması uzaktan veya yüz yüze eğitime hiç katılamayan öğrencilerin yaşadığı eşitsizliği MEB nasıl ortadan kaldıracaktır? Bu sorumluluk üstlenmek yerine sorunu öğrencilerin üzerine yıkmak değil midir?
  • Özel okullarda sınava girmeme durumu olmayacağı için adeta devlet okullarındaki öğrenciler cezalandırılmaktadır.
  • Öğrenci ve öğretmenlerimize de turistlere verilen değer verilsin istiyoruz. Öğretmenlerimizin ve diğer eğitim çalışanlarının aşıları ne zaman tamamlanacaktır? Bu sorumuza yönelik hiç bir takvim ortada yoktur.
MEB, açıkçası tatil ilan etmiştir. Bu saatten sonra yapılacak olan uzaktan eğitim derslerinin ve çalışmaların artık bir önemi kalmamıştır. Sınavlar ülkesinde yaşadığımız bir gerçekliktir, öğrencilerin hedefi ortadan kalkmıştır. Yüz yüze eğitime geçilemeyeceğinden  öğrenciler için çok uzun bir yaz tatili şimdiden başlamış oldu.
Faik ALKAN Eskişehir Eğitim Sen Şube Başkanı.
 
Kaynak : AnadoluGazetesi.com
Ariman web reklam 2
1000
icon
GAGASIZ 12 Mayıs 2021 19:22

Faik bey köy enstitülerini açalım virüs mürüs uğramaz

0 0 Cevap Yaz
Vatandaş 12 Mayıs 2021 16:39

Amacın ne maksadın ne çocuklar okula gitmediği neyin sınavına girecekler sınav bir ölçü birimi değildir zihniyeti ni kınıyorum

0 1 Cevap Yaz
Krs 12 Mayıs 2021 15:20

Sınavlarla ilgili karar doğru.Özellikle de fırsat eşitliği bakımından

0 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat