alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de TOKİ isyanı: Ödeyemiyoruz!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de TOKİ isyanı: Ödeyemiyoruz!
A
a

Eskişehir'de Erenköy Mahallesi'ne yapılan TOKİ konutlarında yaşayan vatandaşlar artan aidatlara isyan ediyor!

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehir Erenköy Mahallesi’ndeki TOKİ Konutlarında yaşayan vatandaşlar, artan aidatlar nedeniyle isyan noktasına geldi. TOKİ yönetiminin yeni temsilcilere çoğunluk sağlanmaksınız devredildiğini anlatan vatandaşlar, kendilerine öncesinde bir bilgi verilmediğini söyledi. Aidatların 325 liraya çıktığını belirten vatandaşlar, bölgede yaşayan insanların yoksul olduğunu, gecekondudan geldiklerini ve bu aidatları ödemeyeceklerini ifade etti.

BURADA BÜYÜK BİR PARA DÖNÜYOR

“Burada büyük bir para dönüyor” diyen Songül Yıldız, “Yönetim devretti. Çoğunluk sağlamadan devrettiler. Ne şekilde devredildi biz de bilmiyoruz. Aidat belirlemişler kendilerince. 325 lira, 280, 225 lira. Biz şeffaf olmalarını istiyoruz. Bir sürü borçla devredilmiş. Kapıcının tazminatı bile bize devredilmiş. Çok büyük bir sıkıntının içindeyiz. Yönetim devredilmeden önce 168 lira ödüyorduk. Şimdi 325 lira istiyorlar. Kazan bakımı, kapıcı tazminatı bir sürü şey çıkarmışlar şimdi. Yeni yönetime biz güvenmiyoruz. Burada büyük bir para dönüyor. Biz istemiyoruz. Biz kendimiz yönetmek istiyoruz. Bu şekilde para nereye gidiyor, nasıl yapılıyor bilmiyoruz. 7 yıl belediyenin kaçak suyunu kullanmışlar” diye konuştu.

AVUKATLA GİTMEKLE TEHDİT EDİYORLAR

Aidatları üzerinden avukata gitmekle tehdit edildiklerini söyleyen Berna Söylemez, “Önceki yönetimi biz istemedik. Yönetim devroldu. Yeni yönetim kendi kendine belirlenmiş. Biz yeni yönetim nasıl geldi bilmiyoruz. Bizim adımıza nasıl imzalar atıldı bilmiyoruz. Kendileri borç olarak kabul etmişler ve bu borcu bizden almak istiyorlar. Bir de adaletli bir sistem yok aidatlarda. Kapıcıların tazminatları bizden isteniyor. Bizi tehdit ediyorlar. Vermezseniz avukata gideriz, icra göndeririz diyorlar. Bu ücret sürekli artacakmış” şeklinde konuştu.

AİDATLARIMIZ DÜŞSÜN İSTİYORUZ

“Burası fukara konutları. Burası kentsel dönüşüm projesi. Burası Ihlamurkent ya da Vadişehir gibi bir yer değil” diyerek aidatların düşmesi talebinde bulunan Tuğba Çiçek ise, “7 yıldır burada ikamet ediyorum. Bundan 2-3 ay öncesinde insanlar aidata çok fazla zam yapıldığından ötürü TOKİ’de ayaklandı. O zaman da 350 lira kadar olacak denildi. Şimdi 325 lira oldu. Biz zaten bu yüzden ayaklanmıştık. Tekrardan şimdi zam yapılıyor. 12 tane temsilci seçiyorlar. Seçilen temsilciler aidat parası ödemeyecekler. Artı ücret ne alacaklarsa bilmiyorum. O temsilcileri kendileri seçmişler. Çoğunluk sağlanmaksızın seçmişler her apartmandan. Burası fukara konutları. Burası kentsel dönüşüm projesi. Burası Ihlamurkent ya da Vadişehir gibi bir yer değil. Buradaki insanlar gecekondudan gelme insanlar. İnsanlar burada sabahları ekmek kuyruğuna giriyor. Biz aidatlarımız düşsün istiyoruz. Burada insanlar yüksek aidat veremez. Zaten alınan hiçbir hizmet de yok” ifadelerini kullandı. 

Kaynak : Meltem Karakaş
1000
icon
Emre 19 Ekim 2022 14:38

Notere gidip yönetici karar defteri çıkartıp apartmanda yönetici seçip aidatı belirleyebilirler. Deftere önceki yönetimin geçersiz olduğunu yazıp noterden çekilecek ihtarlada diğer yönetim devre dışı birakilir

0 1 Cevap Yaz
İbretlik durum 16 Ekim 2022 13:07

Temsilci olaraktan kendileri 12 kişi seçmişler ve bunlar aidat ödemeyecekleri gibi, birde aidat verenler üzerinden bedava maaş alacaklar öyle mi ? Bu biraz bana, belediyelerde sadece koltukta oturup maaş ve huzur hakkı adı altında havadan para alan tipleri anımsattı. Herkesler bi köşeyi tutmuş, başkasının sırtından köşe dönmeye çalışıyor. Yani tokiyede helal olsun, iyi reklam yapıyor ama sonrası fossss... Tokiye yazılanlar ilerde pişman olmamak için, bence bu haberden ibret alsınlar

3 7 Cevap Yaz
Kılıçarslan 16 Ekim 2022 12:58

O kadar insan fahiş aidatlardan şikayet ediyorsunuz ama avukat lafı duyunca geri vites mi yapıyorsunuz yani ? Avukatsa avukat, çekin resti sağlam bir avukatta siz tutun ve hukuk savaşını başlatın. Hiç bir avukat size hakkınızı vermez. Size hakkınızı verecek olan kanun ve yasalara göre verilen kararlardır. Kaç tane dairesiniz, toplanıp birlik olsanız bu yönetimi tükürüğünüzde boğarsınız. Bugün boyun eğer ve birlik olmazsanız seneye kalmaz, o aidatlar olur size 700 800tl. Avukatı ve icrayı bu kadar gözünüzde büyütmeyin, haklıysanız zaten kazanırsınız. Avukat ve her türlü dava masraflarinıda yıkın karşı tarafa. Dava öyle olmaz, böyle olur diye verin mahkemeye savcıya gitsin

2 5 Cevap Yaz
Okur

Haa millete korkak diyorsun yani hee.

6 1
Okura cevaptır

Hayır, kimseye korkak demiyorum. Sadece yıllar önce rahmetli İsmet İnönünün dediği gibi; Bir memlekette namuslu insanlar, en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur. Sözünün benzerini söylüyorum. Cesur olun, hakkınızı sonuna kadar savunun diyorum. Haksızlığa karşı birlik olun ve beraber kafa tutun diyorum. Ama senin, için fesatsa ben napayım????

1 5
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat