alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de okullar için kritik uyarı!

Videoyu Aç Eskişehir'de okullar için kritik uyarı!
A
a

Eskişehir’de en az 25 okulda Covid-19 tanısı konan öğrenci ve öğretmenlerin olduğunu söyleyen Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, “Bazı okullar tamamen karantinada. Acil önlem, aşı, düzenli test zorunluluktur” dedi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’de en az 25 okulda Covid-19 tanısı konan öğrenci ve öğretmenlerin olduğunu söyleyen Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, “Bazı okullar tamamen karantinada. Acil önlem, aşı, düzenli test zorunluluktur” dedi.
Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, okullarda Covid-19 vakalarının artış gösterdiğini ifade etti. Acil önlem alınması ve aşılarla birlikte düzenli testlerin yapılması gerektiğini belirten Alkan, “Aşı, düzenli test uygulaması yaygınlaşmadan bu süreç yürütülemez. En güncel olan vakalarda  Anadolu Üniversitesi dikkat çekmektedir. Her kademede okulumuzdan Covid haberleri geliyor. Mustafa Kemal İlköğretim Okulu, Meserret İnel İlkokulu 10 günlük karantinaya alındı. TOKİ Şehit İsmail Tetik Anadolu Lisesi’nde, Edebali Anadolu Lisesi’nde, Hasan Polatkan Ortaokulu, Şehit Yusuf Tuna Güzey İlkokulu’nda Covid tanısı konan öğretmen ve öğrencilerden dolayı bazı sınıflarda uzaktan eğitime geçildi. Ülkenin her yerinde olduğu Eskişehir'de de okullarda da vakalar her geçen gün artıyor. Okullar tüm yaşam alanlarından izole, ayrı alanlar değildir. Bu şartlarda artık kapanma başka çare kalmadı . Eskişehir’de kamusal önlemlerin alınmadığı, aşılanmanın gerçekleştirilmediği koşullarda tüm eğitim kurumlarında da salgının artmaya devam edeceği somut bir gerçeklik”
 
 
Kaynak : Meltem Karakaş Kaya
Ariman web reklam 2
1000
icon
Herdem kavak 24 Mart 2021 16:01

Okullarda aşı vurdurmak istemeyen velilerimizin çocukları aşı olmayacak değil mi?

0 0 Cevap Yaz
zeynep 24 Mart 2021 01:38

hala şu test sacmaligina inananlar varya pessss

4 1 Cevap Yaz
velii 23 Mart 2021 17:13

sadece okullar değil, dersanelerdede çok sayıda vaka var, ama parayla çalışan kurumlar olduğu için ne sınıflar kapatılıyor nede dersaneler.

2 10 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat