alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Eskişehir'de liseliler ozanlar ile buluştu

Videoyu Aç Eskişehir'de liseliler ozanlar ile buluştu
A
a

Eskişehir Hacı Süleyman Çakır Kız Anadolu Lisesi öğrencileri, Eskişehirli Halk Ozanları ile Buluşma projesi kapsamında düzenlenen etkinlikte ozanlar ile buluştu. 

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Ardından açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Aynır Özden, "Eskişehir halkı ile iç içe yaşayan ve halkın içinden çıkan sazıyla, sözüyle halkın sesi olan ozanlarımızı ve onların eserlerini tanıtmak, onları öğrencilerimizle buluşturmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz projemizle ilgili tanıtımı okulumuzda düzenledik" dedi. 

Açılış konuşmasından sonra okul öğrencileri, bağlamada müzik öğretmeni İbrahim Sungur, ritimde Çağatay Gölpek eşliğinde sahnede yöresel kıyafetleri ile Eskişehir türkülerini seslendirdi. Daha sonra sahneye davet edilen ozanlar Durşan Mert, Arif Çayır, Suna Gölpek, Zakir Akgül sahneye çıkarak Eskişehir türkülerini sazları eşliğinde söylediler. Program sonunda da Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri tarafından ozanlara ve emeği geçenlere plaket ve çiçek buketi takdim edildi. 

Öte yandan etkinliğe Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Şube müdürlerinden Selçuk Kalkancı, Murat Ecer, Yusuf Yılmaz, Eyyup Aracı, Okul Müdürü Aynur Özden ve öğrenciler katıldı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat