alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de flaş zam isteği: Yarın belli olacak!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de flaş zam isteği: Yarın belli olacak!
A
a

Eskişehir'de aylar öncesinde ekmeğe gelen zammın ardından giderek yükselen maliyetler yüzünden zor durumda olduklarını kaydeden işletmeciler fiyat artışı için gerekli başvuruyu yaptı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Konu ile ilgili bilgi veren İç Anadolu Fırın İşletmecileri Sendikası Başkanı Musa Kazım Mülazımoğlu, zam istemekle yine mecbur kaldıklarını söyledi. Sendika Başkanı Mülazımoğlu "Yılbaşından bugüne kadar akaryakıt başta olmak üzere tüm girdilerin fiyatında sürekli artış yaşanmakta. Rusya tarafından Ukrayna'ya yönelik başlatılan savaşın da etkili olduğu sıkıntı sektörümüzü da zor durumda bıraktı. Akaryakıt, enerji ve hammadde fiyatlarındaki yükselişe artık dayanacak gücümüz kalmadı" dedi.

GÜNDEME ALINDI
İstikbal'in haberine göre, birçok ilde ekmek fiyatının arttırıldığına dikkat çeken Başkan Mülazımoğlu "İşletmelerimiz zor durumda. Bugünkü koşullarda çalıştırdığı işçisinin maaşını bile ödeyemeyecek hale geldi. Maliyet gücü her geçen gün katlanıyor. Buğdayda ki sıkıntı un ve yağ fiyatının da yükselmesine neden oldu. Sendika olarak, Tarım ve Orman Bakanlığı'na fiyat artırılması için talepte bulunduk. Şu an Eskişehir'de satılan ekmeğe yapılacak fiyat artışı Ticaret odası gündeminde. Oda Meclisinin yarın ki dönem toplantısında  zam isteğimiz gündeme alınacak. Biz fırın işletmecileri olarak bakanlığa 210 gram ekmeğin 3 lira olması için aylar öncesi başvurumuzu yaptık. Yarın yapılacak meclis toplantısında diğer unlu mamül fiyatlarının da görüşülmesi bekleniyor" şeklinde konuştu.
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon
mami Clinton bart 26 Nisan 2022 07:13

Bayramdan sonra zam gelecek neyin kafasını yaşıyorsunuz ya

0 4 Cevap Yaz
Serkan 25 Nisan 2022 21:30

zaten alıştık zamlara ekmek 5 tl olması lazım 3 tl az olur garibin ekmeği vardı oda pahalı oldu allah sonumuzu hayır eylesin

0 5 Cevap Yaz
Serdar 25 Nisan 2022 19:35

Niye tam bayram öncesi aklınıza geldi acaba.

0 5 Cevap Yaz
Marmara kazim 25 Nisan 2022 17:44

Bundan sonra daha az kilo alacaz elhamdulillah

0 4 Cevap Yaz
Çiftelerli 25 Nisan 2022 17:28

Ölümcül bi enflasyon var Türkiye Cumhuriyet i böyle enflasyon görmedi

0 5 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir