alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de başvuruların hepsi kabul edildi, rekor kırıldı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de başvuruların hepsi kabul edildi, rekor kırıldı!
A
a

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Eskişehir’de Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı projelerine ilişkin açıklamada bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Prof. Dr. Günay, "Eskişehirli hemşerilerimiz Tarım ve Orman Bakanlığımızın programına rekor başvuru ile katılmıştı. Bugün mutlulukla ifade etmek isterim ki bu projelerin tümü kabul aldı. Yani ilimizde yapılacak 213 Ekonomik Alt Yapı Projesi ile 6 Ekonomik Yatırım Projesi Bakanlığımızca desteklenerek hayata geçecek" dedi. 

60 milyonluk yatırım, 27 milyonluk hibe
Prof. Dr. Günay, "Bu güzel haberi daha somut ifade etmek gerekirse, Eskişehir’imiz 60 milyon liralık kırsal kalkınma yatırımı ile buluşacak. İlk günden beri sürdürülebilir kırsal kalkınmanın önemine dikkat çekiyor ve bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Eskişehir’i ilçe ilçe, köy köy geziyor ve bu projeler neler olabilir, nasıl hayata geçebilir bunlara bakıyoruz. Şimdi bu haber Eskişehir için çok çok önemli. Çiftçimiz için, şehrimiz için, bölgemiz ve ülkemiz için çok mutluluk verici. Çünkü bu projeler istihdam yaratacak, değer yaratacak. Proje ve hibe değerlerinden çok daha fazlası gelecek dönemde şehrimize kazandırılacak. Sayın Cumhurbaşkanımız, proje ile alakalı Türkiye genelindeki sayıları da paylaştı. Ülkemizde 3456 kırsal kalkınma projesi için 1.1 milyar lira hibe verilecek. Burada 3456 projenin 219’u yani yüzde 6,3'ü Eskişehir’den. Bu da çok önemli" diye konuştu. 

Eskişehir'deki hamleyi bir adım daha ileri götüreceğiz
Günay, "Eskişehir’de sürdürülebilir kırsal kalkınma hamlesini ilçe ve köylerde yürüttüğümüz projeler ile çok zaman önce başlatmıştık. Şimdi devletimizin destekleri ile bu hamleyi bir adım ileri götüreceğiz. Eskişehir’de kırsal kalkınma anlamında çok güzel şeyler olacak. Ben bu projelerde emeği geçen herkese, Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli’ye, İl Müdürümüz Ender Muhammed Gümüş’e, müdürlüğümüz personellerine, emeği geçen herkese ve her zaman çiftçinin, kırsalın yanında olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a tüm hemşerilerim adına şükranlarımı sunuyorum" dedi. 
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat