alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir Ankara hızlı tren sefer saatleri belli oldu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç  Eskişehir Ankara hızlı tren sefer saatleri belli oldu
A
a

Eskişehir Ankara YHT tren seferleri ve sefer saatleri merak ediliyordu. Eskişehir - Ankara ile Ankara ile Eskişehir arasında çalışacak YHT sefer tarifesi belli oldu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Ankara YHT tren seferleri ve sefer saatleri birçok kişi tarafından araştırılıyor. Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında durdurulan Yüksek Hızlı Tren seferleri kısa bir süre önce yeniden başlatılmıştı. Eskişehir-Ankara ve Ankara-Eskişehir arası YHT sefer saatleri belli oldu.

Koronavirüs tedbirleri sebebiyle durdurulan YHT seferleri, 29 Mayıs itibariyle tekrardan başlatılmıştı. 1 Haziran'da başlatılan normalleşme süreci programıyla beraber Eskişehir-Ankara ve Ankara-Eskişehir seferleri de 8 Haziran 2020 Pazartesi günü itibariyle başlayacak. 

TCDD, Eskişehir-Ankara ve Ankara-Eskişehir arası sefer sayıları ve saatlerininin belli olduğunu açıkladı. Buna göre, ilk etapta günlük Eskişehir-Ankara arası iki sefer, Ankara-Eskişehir arası da iki sefer olmak üzere toplamda dört sefer yapılacak.

Eskişehir Ankara hızlı tren sefer saatleri

8 Haziran 2020 Pazartesi günü itibariyle geçerli olacak YHT seferleri ve saatleri şu şekilde açıklandı: 
  • Eskişehir Ankara hızlı tren tarifeleri seferleri

Eskişehir tren garından kalkıp, Ankara tren garına hareket edecek olan yüksek hızlı tren saatleri şu şekilde;
 
Eskişehir'den 08.00'da hareket eden ilk tren, 09.29'da Ankara'da olacak. Hızlı tren, hat üzerinde Polatlı ve Eryaman'da da duracak. Eskişehir'den Ankara'ya gidecek olan ikinci tren ise 18.10'da hareket edecek ve 19.41'de Ankara'ya varacak.
  • Ankara Eskişehir hızlı tren tarifeleri seferleri

Ankara tren istasyonundan hareket ederek, Eskişehir tren istasyonuna gelen yüksek hızlı trenlerin sefer saatleri ise şu şekilde belirlendi;

Ankara'dan ilk tren sabah 08.00'da hareket edecek ve 09.26'da Eskişehir'e varacak. Ankara'dan Eskişehir'e hareket edecek olan ikinci tren ise Ankara'dan 18.50'de hareket edecek ve 20.16'da Eskişehir'e ulaşacak.

eskisehir Ankara hizli tren seferleri 2020.jpg

Eskişehir Ankara Hızlı Tren bileti ne kadar?

Normalleşme süreci ile birlikte başlayacak olan YHT seferlerinde Eskişehir-Ankara ve Ankara-Eskişehir bilet fiyatları değişti mi sorusu birçok kişi tarafından merak ediliyor. Yapılan açıklamaya göre bilet ücretlerinde herhangi bir artış söz konusu değil.

Eskişehir- Ankara YHT bilet fiyatları standart bilet ve esnek bilet olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Yolcular istedikleri vagondan bilet alabilirler. Aynı zamanda yolcuların yaş ve meslek gruplarına göre de biletlerinde TCDD Taşımacılık tarafından indirim yapılmaktadır. Yolcular Pulman Business bileti için 43,50 TL, Pulman ekonomik bileti için ise 30 TL bilet fiyatı öderler.

Eskişehir Hızlı Tren ne kadar?

Eskişehir- Ankara Yüksek Hızlı Tren bilet fiyatları yolcuların bilet almak istedikleri vagon tiplerine göre ve bağlı oldukları yaş ve meslek gruplarına göre değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak 24 TL ile 50 TL arasında bilet fiyatları farklılık gösterir. Aşağıda TCDD Taşımacılık yolcularına standart olarak uygulanan yaş ve meslek gruplarına bağlı indirim oranları verilmiştir.

Ücretsiz bilet hakkına sahip olan kişiler ise 0-6 yaş arası çocuklar, savaş gazileri ve birinci derece yakınları, ağır engelli vatandaşlar, devlet sporcularından ve birinci dereceden şehit yakınlarından oluşmaktadır. %20 indirim uygulanan yolcular, 13-26 yaş arası gençler, MEB onaylı öğretmenler ( üniversite veya yüksekokul akademisyenler vb. çalışanlar), 60-64 yaş arası vatandaşlarda, basın mensuplarında, 12 kişilik toplu olarak bilet alan grup, TSK mensuplarına ve gidiş-dönüş biletini aynı istasyondan alan yolcularda uygulanır. %50 indirim uygulanan yolcular, 65 yaş üstü vatandaşlar, 7-12 yaş arası çocuklar ve ayrı yer istendiği takdirde 0-6 yaş arası çocuklarda uygulanır.

eskisehir ankara seferleri basladi mi

Ankara Eskişehir hızlı tren ne kadar sürer?

Ankara Eskişehir YHT - Yüksek Hızlı Tren sefer süreleri de oldukça merak ediliyor. Ankara'dan kalkıp, Eskişehir istikametine giden hızlı tren, sefer boyunca Polatlı ve Eryaman istasyonlarında durmasının ardından, yaklaşık 1 saat 26 dakika içerisinde Eskişehir'e ulaşmış olacak.

Ankara Eskişehir hızlı tren nereden kalkıyor?

Ankara Garı'nın yanında yer alan ve TCDD'ye bağlı hizmet veren Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı, 29 Ekim 2016 yılında hizmete açılmıştı. Ankara Eskişehir hızlı tren, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı'ndan hareketle Eskişehir'e ulaşıyor.

 
Kaynak : anadolugazetesi.com
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat