alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Esad'ın askerleri Afrin'e giriyor!

Videoyu Aç Esad'ın askerleri Afrin'e giriyor!
A
a

Son dakika! Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye rejiminin Afrin'e girme hazırlığını değerlendirdi ve "Önümüzde kimse duramaz" dedi.

Hükümetten, Suriye Rejimi'nin Afrin'e girme kararına ilk tepki geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye rejiminin Afrin'e girme hazırlığını değerlendirdi ve "Önümüzde kimse duramaz" dedi. Çavuşoğlu "Eğer PYD-YPG'yi korumaya giriyorlarsa bizi kimse durduramaz. Ama YPG'yi temizlemek için giriyorlarsa problem yok" ifadelerini kullandı.

Suriye Ordusu, Bir Kaç Saat İçinde Afrin'e Girmeye Hazırlanıyor

Suriye Devlet Televizyonu, Rejim güçlerinin bir kaç saat içinde Afrin'e girmeye hazırlandığını duyurdu.

Suriye Devlet Televizyonu, Rejim güçlerinin Afrin'e girmeye hazırlandığını duyurdu. Uluslararası Reuters haber ajansı da bu iddiayı doğruladı.


YPG İLE AĞIR SİLAH ANLAŞMASI!

Esad rejiminin Afrin'e giriş için terör örgütü YPG'ye ağır silahlarını rejim kuvvetlerine devretmesini şart koştuğu da belirtiliyor. Hafta içinde 52 kritik noktaya, bugün ve yarın 4 noktaya rejim askerlerinin konuşlandırılması bekleniyor.


'HALK GÜÇLERİ' DENİLECEK

Rejimin resmi haber ajansı SANA, Afrin ilçesine birkaç saat içerisinde "halk güçleri" olarak adlandırılan birliklerin ulaşacağını duyurdu.


70'TEN FAZLA NOKTAYI KAYBEDİNCE PAZARLIĞA OTURMUŞLARDI

Terör örgütü PYD/PKK, Zeytin Dalı Harekatı ile 70'ten fazla noktanın kontrolünü kaybetmesi üzerine, rejim ile Afrin'e girmesi için pazarlığa hız vermişti.

AA'nın sabah saatlerindeki haberinde, PYD/PKK'nın "Menbiç modeli" üzerinde uzlaştığı, Fırat Kalkanı Harekatı'nda Menbiç'te yapıldığı gibi, sembolik bir rejim birliğinin TSK ve ÖSO ile cephe hattına konuşlanacağı duyurulmuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat