alexa
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Ekmeğe Zam Yok! Bakanlık el koydu

Videoyu Aç Ekmeğe Zam Yok! Bakanlık el koydu
A
a

Son dakika! Ticaret Bakanlığı, "Türkiye Fırıncılar Federasyonu'nun ne ülke genelinde ne de herhangi bir il için tek başına ekmek fiyatı belirleme yetkisi bulunmamaktadır." açıklamasında bulundu.

Ticaret Bakanlığı'ndan dün açıklanan ekmek zammı ile ile ilgili bir açıklama geldi. Bakanlık, "Türkiye Fırıncılar Federasyonu'nun ne ülke genelinde ne de herhangi bir il için tek başına ekmek fiyatı belirleme yetkisi bulunmamaktadır. Bu doğrultuda ekmeğe yüzde 15 zam yapıldığı yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır." ifadesini kullandı.

"EKMEĞE ZAM İDDİALARI GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR"

Ticaret Bakanlığı, Türkiye Fırıncılar Federasyonu tarafından dün duyurulan ekmek zammı ile ilgili, ""Türkiye Fırıncılar Federasyonu'nun ne ülke genelinde ne de herhangi bir il için tek başına ekmek fiyatı belirleme yetkisi bulunmamaktadır. Bu doğrultuda ekmeğe yüzde 15 zam yapıldığı yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır." açıklamasında bulundu.

FIRINCILAR FEDERASYONU DUYURMUŞTU

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, yükselen maliyetleri gerekçe göstererek ekmek fiyatlarına yüzde 15 zam yapıldığını duyurmuştu. Yapılan bu zamla 250 gramlık bir ekmek yaklaşık 1.50 TL olacak.

"YÜZDE 15 FİYAT ARTIŞI SÖZ KONUSU OLACAK"

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, zamla ilgili şunları söylemişti:

"Bugünden itibaren yayınlayacağımız genelgeyle birlikte ekmeğin Türkiye'de azami fiyatı 5 lira olan fiyatı, 5 lira 75 kuruşun üzerinde olmayacak. Yani enflasyon oranları göz önünde bulundurularak 2 yılı aşkın bir süredir fiyat değişikliği olmadığını göz önünde bulundurursak, yüzde 15 bir fiyat artışı söz konusu olacak.
 
1000
icon
Eses 27 Temmuz 2018 15:06

Yetkisini aşan kurum varsa gereği yapılmalıdır.

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat