alexa
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

CHP'nin Han ve Mahmudiye adayları belli oldu

Videoyu Aç CHP'nin Han ve Mahmudiye adayları belli oldu
A
a

Eskişehir'de yerel seçim için CHP'nin bazı adayları belli oldu. Cumhuriyet Hakl Partisi'nin Meclisi toplantısı sona erdi ve başkan adayları da basına sızdı. İşte Eskişehir'de bazı ilçe belediye başkan adayları.

Eskişehir yerel seçimi beklerken adaylar da yavaş yavaş belli oluyor. CHP'nin bugün yaptığı meclis toplantısından bazı il ve ilçe belediyeleri için başkan adayları belli oldu. Eskişehir'de Büyükşehir Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi ve Odunpazarı Belediyesi için mevcut başkanlar Yılmaz Büyükerşen, Ahmet Ataç  ve Kazım Kurt ile devam edileceğini Anadolu Gazetesi olarak size duyurmuştuk. 

Eskişehir'de yerel seçimler için CHP'de Han ve Mahmudiye ilçelerinin başkan adayları da belli oldu. Eskişehir'in Han ilçesinde mevcut başkan Erdal Şanlı tekrar aday gösterildi. Mahmudiye ilçesinde de CHP mevcut başkan ile devam kararı aldı ve İshak Gündoğan'ı tekrar aday gösterdi.

Anadolu Gazetesi CHP adaylarını duyurmuştu

Erdal Şanlı kimdir? 

6 Ağustos 1962 yılında Han ilçesinde doğdu. 30 yıl TCDD-TÜLOMSAŞ’ta hizmet yaptı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ve aynı üniversitenin Eğitim Fakültesi Öğretmenlik Programını bitirdi. Çok sayıda sivil toplum örgütünde çalıştı. TÜMRAYDER Başkanlığı ve Demiryol-İş Sendikası delegeliği yaptı. 1980 yılında CHP Gençlik Kollarına üye oldu. SODEP, SHP, DSP'de siyaset yaptı. CHP'den 20. dönem milletvekili adayı oldu. 2009’da DSP'den Tepebaşı ilçesi İl Genel Meclisi üyeliğine seçildi. Bahçeşehir Üniversitesi, siyaset okulu, küresel tehdit terörizm, kriz yönetimi ve psikopolitik, global liderlik ve yerel yönetimler dalında sertifikalar aldı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde CHP’den Han Belediye Başkanı seçildi.

Erdal Şanlı biyografisi için tıklayın

İshak Gündoğan kimdir?

Mahmudiye İlçesi Türkmenmecidiye köyünde 1961 yılında dünyaya geldi. İlkokulu Türkmenmecidiye köyü ilkokulunda tamamladı. Çiftçilik yaptı, evli ve 4 çocuk babası.

Türkmenmecidiye köyü muhtarlığı birinci azası olarak görev yaptı. Kısa dönem muhtarlık yaptı. Türkmenmecidiye köyü sulama kooperatifinde başkan yardımcılığı yaptı. Mahmudiye Ziraat Odası Meclis Başkanlığına ve daha sonra Ziraat Odası Meclis Başkanlığına seçildi. Halen ziraat odası meclis kurulu üyesi. 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde Mahmudiye ilçesinden CHP İl Genel Meclis Üyesi seçildi. 2013 yılında CHP yerel yönetici eğitimine katıldı. 2014 seçimlerinde Mahmudiye Belediye Başkanlığına seçildi.

İshak Gündoğan biyografisi için tıklayın
            ODUNPAZARI BAHARI SANATLA KARŞILADI
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat