alexa
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

Binlerce Eskişehirli Ata'sının huzurunda

Videoyu Aç Binlerce Eskişehirli Ata'sının huzurunda
A
a

Eskişehirliler Atatürk’ün vefatının 80. yıl dönümünde Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği organizasyon ile Ankara’ya akın etti. Belediye çalışanları, Eskişehir Kent Konseyi, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler, şehit ve gazi yakınları, muhtarların katıldığı etkinlikte 5 binden fazla Eskişehirli Ata’sının huzuruna çıktı.

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği, Anıtkabir ziyaretine katılan Eskişehirliler, Atatürk’ü ebedi istirahatgahında saygıyla anmanın mutluluğunu yaşadılar. Anıtkabir ziyaretine Büyükşehir Belediyesi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer,  şehit ve gazi yakınları, Eskişehir Kent Konseyi Çalışma Grupları, TMMOB’a bağlı odalar, sivil toplum kuruluşları, dernekler, muhtarlar, öğrenciler ile belediye çalışanlarından oluşan 5 binden fazla Eskişehirli katıldı.Tüm Eskişehirliler adına Başkan Büyükerşen mozoleye çiçek bıraktı.

Anıtkabir Müzesi’ni gezen Eskişehirliler, anlatıcılardan dinledikleri Kurtuluş Savaşı anılarıyla duygu dolu saatler geçirirken, Türkiye Cumhuriyeti’nin ne büyük zorluklar altında kurulduğunu bir kez daha anladıklarını ifade ettiler. 

Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda Laik Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatmanın sözünü verdiklerini ifade eden Başkan Büyükerşen “Devrimlerinin ve en büyük emaneti olan Cumhuriyet’in yılmaz bekçileri olarak bugün 5 binden fazla hemşehrimiz ile Atamızın huzurundayız. Kendisini bir kez daha şükran, minnet ve özlemle anıyoruz!” dedi. 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat