alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Bakan Bilgin'den asgari ücret açıklaması: Salı gününden sonra...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Bakan Bilgin'den asgari ücret açıklaması: Salı gününden sonra...
A
a

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücrete ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bilgin, “Emekçilerimizin beklediği, işverenlerimizin de ödeyebileceği bir ücret seviyesinde uzlaşma sağlayacağız” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

 

Erzurum ve memleketi Bayburt'ta bir dizi temaslarda bulunmak üzere bugün Erzurum'a gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve ilçe belediye başkanlarının da katıldığı toplantıda konuşan Bakan Bilgin, “Salı günü asgari ücretin müzakeresinde uzlaşmaya varacağız. Emekçilerimizin beklediği, işverenlerimizin de ödeyebileceği bir ücret seviyesinde uzlaşma sağlayacağız. Asgari ücret sosyal devletin çalışanları koruduğu bir ücrettir. Evet asgari ücreti devlet vermez, işverenler verir ama işçilerini koruyacak bir asgari ücret rakamında uzlaşmayı devlet belirler. Bizim de burada temel fonksiyonumuz budur. Birçok sorunu çözdük, bunları da çözeceğiz” diye konuştu.
Asgari ücret konusunda salı gününden sonra Türkiye için olumlu bir uzlaşma haberini paylaşacaklarını umut ettiklerini dile getiren Bakan Bilgin, “Emekçilerimizi koruyan, onları tatmin eden onların hayat şartlarını aşmalarına katkı yapacak bir ücret seviyesinde, Türkiye rahat bir nefes alır diye düşünüyorum” dedi.

1000
icon
Taner 18 Aralık 2022 00:48

8750 TL aşagı olmaz asgari ücret saygılar

0 0 Cevap Yaz
Esk26 17 Aralık 2022 17:03

İnşallah herşey daha güzel olur, ve enflasyon altında ezilenlerden olmayız gida ve tekstil ürünlerine zam yapılmaz ozaman rahat nefes alırız

0 0 Cevap Yaz
Halis 17 Aralık 2022 17:03

Rahat nefes alabilmek için 9 buçuk 10 bin lira asgari ücret olması gerek, ve asgarî ücret arttı diye işverenler işçilerine çıkış vermemeli..! Ayrıca tüm gıda ve tekstil ürünleri de zamdan etkilenmemeli fiyatları sabit kalmalı

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat