alexa

Babayiğitleri Eskişehir'e davet ettik

Videoyu Aç Babayiğitleri Eskişehir'e davet ettik
A
a

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Nadir Küpeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) önderliğinde kurulan Türkiye'nin Otomobili Ortak Girişim Grubu tarafından yapılacak yerli otomobilin üretim yeri için talip olduklarını bildirdi.

Küpeli, yaptığı yazılı açıklamada, Zorlu, Anadolu, BMC, Turkcell ve Kıraça Holding'in yönetim kurulu başkanlarına 6 Kasım'da birer mektup gönderdiklerini ve onları Eskişehir'e yatırıma davet ettiklerini belirtti.
Eskişehir sanayicisinin ve OSB'nin edindiği tecrübelere güvendiklerini ifade eden Küpeli, şunları kaydetti:

"Her zaman sanayinin ve sanayicinin geleceği için gece gündüz çalışan bir yönetim olarak babayiğitleri, Eskişehir'in babayiğitleriyle çalışmaya davet ediyoruz. Eskişehir, Türkiye'nin ihracatta teknoloji oranı en yüksek kenti. İlk yerli otomobil ve milli uçak motoru bu kentte üretildi. Her türlü taşıtın motoru Eskişehir'de üretilebiliyor. Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi büyük bir Ar-Ge merkezi gibi çalışmakta. Üst düzey sanayilerde üretim yapan vizyoner sanayicilerimiz var. Havacılık ve raylı sistemlerde üretimi yapan nitelikli yan sanayiye sahibiz. Yetişmiş insan kaynağımız mevcut. 2 üniversitemiz ile tasarım ve araştırma merkezlerimiz bulunuyor. Eskişehirüretim ve sanayi açısından Türkiye'nin altyapı ve lojistik anlamında en gelişmiş kentlerinden biri. Her türlü desteği, her türlü kolaylığı vermeye hazırız. Uygun arazi ve teşvikle bilabedel verilecek OSB alanı yatırım için en uygun yerdir." 

1000
icon
AHMET KA 10 Kasım 2017 08:55

İLK YERLİ OTOMOTİV ESKİŞEHİRDE TRAFİĞE ÇIKSIN

0 1 Cevap Yaz
Milletin Adamları 10 Kasım 2017 02:12

Dilekçeler iyi güzel yazılmış tabii sonuç önemli!!!! Eskisehir'in Milletin Adamlarının desteği olmadan bu işler zor!!!! Milletin Adamları sizleri de duymak isteriz!!!!!! Geçmiste yatırım için gelenlere yapılan yanlışlar umarız tekrarlanmaz!!!!!

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat