alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Adını duyan şaşıp kalıyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Adını duyan şaşıp kalıyor
A
a

Amasya’nın Suluova ilçesinde yaşayan bir vatandaşın ‘Enson’ olan adını duyan şaşırıyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Resmi kurumlarda ve bankalarda karşılaştığı görevlilerin Türkiye’de benzeri olmayan adını duyduğunda şaşırdığını belirten Enson Çoban, inandırmak için kimliğini, hatta evlilik cüzdanını bile göstermek zorunda kaldığını söyledi. Yıllardır yol yapım şantiyelerinde işçi olarak çalıştıktan sonra memleketi Amasya’nın Suluova ilçesine yerleşen evli ve 3 çocuk babası Enson Çoban, “Benden önce 6 kardeşim olmuş. Doğduğumda komşularımız 'bu kadar çocuk yeter, en son bu olsun' demişler. Annem ve babam da bana ‘Enson’ adını vermişler. Ama sonra bir kardeşim daha olmuş” dedi. 
 
 "BELKİ DE DÜNYADA YOKTUR"
 Adını ilk duyan herkesin şaşırdığını anlatan 67 yaşındaki Enson Çoban, “Türkiye’de adaşım yok. Belki dünyada da yoktur. Gaziantep’te işlem yaptırmaya girdiğim bankada kimliğimde yazılı adıma inanamadılar. Evlenme cüzdanına kadar getirip çıkardık. Çalıştığım şantiyeden aldığım kimliği, ehliyetimi bile gösterdim. Öyle ikna oldular” diye konuştu. 
 
 "YABANCI İSMİ ÇAĞRIŞTIRIYOR"
 Kimsede olmadığı için güzel bulduğu adını değiştirmeyi düşünmeyen Çoban’ın su yüklemesi için başvurduğu Suluova Belediyesindeki işlemini yaparken adını duyduğunda şaşıran görevli Salih Gümüş de, “Enson çok değişik bir isim. Biraz da yabancı isim gibi çağrıştırıyor” şeklinde konuştu. 

                                         
1000
icon
söğüt 25 Kasım 2022 18:36

gazeteclikte çok ama çok başarılısınız çünkü başka haber yok adamın adı enson muş çok önemli bir haber kutlarım sizi ne olur biraz da ciddi haberlerle uğraşsanız

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat