alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Açıköğretim öğrencileri ücretsiz erişebilecek!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Açıköğretim öğrencileri ücretsiz erişebilecek!
A
a

Anadolu Üniversitesi (AÜ) açıköğretim sistemi, Türk edebiyatının farklı türlerine ait klasikleşmiş eserlerini, ücretsiz olarak öğrencilerin online hizmetine sundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

(Son Dakika Eskişehir Haberleri)

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Türk edebiyatının klasikleri serisi kapsamında Ahmet Mithat'ın "Felatun Bey ve Rakım Efendi" ve "Müşdehat", Şemsettin Sami'nin "Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat", Namık Kemal'in "Cezmi", Recaizade Mahmut Ekrem'in "Araba Sevdası", Sami Paşazade Sezai'nin "Küçük Şeyler", Ömer Seyfettin'in "Efruz Bey", Ziya Paşa'nın "Endülüs Tarihi", İsmail Hakkı Ankaravi'nin "Muhassal'ül Kelam Ve'l Hikme/ Zübdetü'l Fuhuş Nakşu'l Füsus" eserlerini, açıköğretim sistemine kayıtlı öğrencilerinin hizmetine açtı.

Öğrenciler, klasikleşmiş eserler aracılığıyla edebi, tarihi, sosyolojik ve kültürel bir farkındalık geliştirmesini hedefleyen çalışma kapsamındaki eserlere, https://acikkutuphane.anadolu.edu.tr internet adresinden erişebiliyor.

Türk edebiyatında ilk olma özelliklerinin yanında taşıdıkları tarihsel, psikolojik, sosyal ve kültürel önemleriyle açıköğretim öğrencilerine faydalı olacak eserler, "açık kütüphane"de ücretsiz yer alıyor.
 

Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat