alexa

4 Eylül Bozüyük’ün düşman işgalinden kurtuluşu

Videoyu Aç 4 Eylül Bozüyük’ün düşman işgalinden kurtuluşu
A
a

Bilecik'in Bozüyük ilçesi Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, 4 Eylül Bozüyük’ün düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Bilecik Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, 4 Eylül Bozüyük’ün düşman işgalinden kurtuluşu için bir mesaj yayınladı. Başkan Bacıkı, kurtuluş günlerinin tarihe ışık tutması ve geleceğe yön vermesi açısından son derece önemli olduğunun altını çizdiği mesajında, "Güzel ilçemiz Bozüyük’ün düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde, coşkuyla ve heyecanla kutluyoruz. Düşman işgali altında kadını, erkeği ve çocuğuyla çok zor şartlarda büyük bir kahramanlık gösterilerek kutsal vatan topraklarının bağımsızlığı için kahramanca mücadele eden, bu uğurda şehitlik mertebesine ulaşan Bozüyüklü şehitlerimizi ve tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, şükranla ve minnetle yâd ediyoruz. Dünya tarihinin en karanlık döneminde, milletimizin çektiği ıstırapların en yakın şahidi olan Bozüyüklü ecdadımız, işgal atındaki topraklarını düşman zulmünden kurtarmak için topyekûn mücadele etti. Her biri bağımsızlık destanı yazacak geçmişe sahip olan bu kahramanlar, yaptıkları ile yaşadıkları dönemin ötesine geçmeyi başararak, milli ve manevi değerlerine olan yürekten bağlılıklarıyla tüm dünyaya güçlü bir birliktelik mesajı vermişlerdir. Kurtuluş yolunda gözünü kırpmadan canını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimiz, bütün sıkıntılara göğüs germiş ve bizlere bu güzel vatanı bırakmışlardır. Tarihini ve geçmişini iyi bilmeden geleceği inşa etmek mümkün değildir. Bu nedenle kurtuluş günlerimiz; tarihe ışık tutması, geleceğimize yön vermesi açısından son derece önemlidir. Tarihimizden ders çıkararak geleceğimize emin adımlarla yürüyebilmek için bizlere düşen görev; kendine has tabiatıyla, kültürüyle ve zengin bir tarihi değerlere sahip ilimizin kalkınması ve gelişmesi için var gücümüzle çalışmaktır. Bu anlamda öncelikle hepimizin ortak değeri, Bozüyük ve ülkemiz olmalıdır" ifadelerini kullandı. 
1000
icon
b 3 Eylül 2018 13:06

Sn. Başkan; Tarihini bilmeyenlerin geleceğini inşa edemeyeceğini düşünüyorsanız, Kurtuluş Savaşının başkomutanının adını yazmaktan çekinmeyin, korkmayın, utanmayın... Bu devletin kurucu liderini anmakla bir şey kaybetmezsiniz, aksine takdir edilirsiniz. Bu devletin kuruluşunda canını, kanını vererek bizler armağan eden tüm şehitlerimize şükranlar...

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat