16 yılda 956 bin öğrenciye ulaşıldı

Videoyu Aç 16 yılda 956 bin öğrenciye ulaşıldı
A
a

2001-2002 yılından itibaren sınavsız ikinci üniversite okuma fırsatı sunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi 16 yılda 955 bin 919 öğrenciye ulaştı.

Çalışan bireylerin yaşam boyu öğrenmelerine destek sağlayan Anadolu Üniversitesi, farklı alanlarda kariyer yapma olanağı sağlıyor. Açıköğretim Sistemi ön lisans ve lisans programı olmak üzere toplam 57 farklı program sunuyor.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, öğrenci adaylarının kayıt sürecini kaçırmalarını engellemek amacıyla ön kayıt sistemi oluşturdu. İkinci Üniversite için http://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr adresinden ön kayıt olan öğrenci adaylarına 5 - 18 Eylül arasındaki kayıt haftasında hatırlatma yapılarak kayıt sürecine destekte bulunulacağı belirtildi.

İlk kez bu yıl başlatılan ön kayıt olanağı ile 400 bine yakın aday, geçen yıl 181 bin 157 öğrencinin kaydolduğu ikinci üniversite fırsatından faydalanmak isteyip kayıt öncesi işlemlerini gerçekleştirdiği öğrenildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, “Yaşam boyu öğrenmeye olan ilginin her geçen yıl arttığını görüyoruz. Daha önce bir üniversiteden mezun ya da bir başka örgün programda kayıtlı olanların faydalanabildiği ikinci üniversite öğrencimizin sayısı ilk kez bir üniversite okuyacak öğrencilerin sayısını geçti. Bu yıl ön kayıt olanağı da sunduk. Bu sayede ikinci üniversite fırsatından faydalanmak isteyenlerin 5 - 18 Eylül arasındaki kayıt haftasını kaçırmasının önüne geçmiş olacağız” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat