alexa
Fast Express tepe banner kampanya

"Eskişehir iyi bir sınav verdi!"

Videoyu Aç "Eskişehir iyi bir sınav verdi!"
A
a

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Eskişehir Organize Sanayi Bölge (EOSB) Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ile görüştü. Çakacak, pandemi süreciyle ilgili, “Eskişehir olarak iyi bir sınav verdik” dedi.

Eskişehir ekonomi haberleri

Gerçekleşen ziyaret kapsamında Başkan Küpeli, Vali Özdemir Çakacak’a bölgede yürütülen çalışmalar, devam eden yatırımlar ve projeler hakkında bir sunum yaptı. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde mart ve mayıs aylarındaki elektrik, su ve doğalgaz tüketimleri hakkında bilgi veren Küpeli, “Mart-mayıs aylarında organize sanayi bölgesindeki elektrik, su ve doğalgaz tüketim verilerine baktığımız zaman dalgalanmalar yaşanmasına karşın Eskişehir olarak diğer illere göre daha iyi bir konumdayız” diye konuştu. Başkan Küpeli pandemi süresince yürütülen çalışmalar hakkında konuşarak, “Koronavirüs salgınının ekonomik anlamda sanayicimize olan etkilerini en aza indirmek, çarkların dönmesi ve üretimin devam etmesi adına yönetim olarak önemli kararlar alarak, uygulamaya geçirdik. OSB yönetimi olarak bu süreçte Eskişehir Valiliğimiz ile koordineli olarak çalıştık” dedi.   Küpeli, son olarak organize sanayi bölge müdürlüğünün yatırımları ve ileriye yönelik hedeflenen çalışmalar konusunda bilgi verdi.

GÜÇLÜ SANAYİ ALTYAPISI
Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir’in güçlü bir sanayi altyapısının ve önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Pandemi süresince Eskişehir’in iyi bir sınav verdiğini aktaran Vali Çakacak, “Eskişehir Valiliği olarak hem tedbirlere uyalım hem de üretim devam etsin dedik. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde sanayicilerimizin üretimde sorun yaşamaması adına önemli adımlar attık. Sanayicilerimizde bize yardımcı olarak, iyi ve başarılı bir süreç yaşadık. Eskişehir olarak iyi bir sınav verdik. Bu dönemde Eskişehir sanayinin üretim gücünü koruduğunu görmek bizleri memnun etti” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat