Yunus Emre Haftası Resim Çalıştayı Sergisi düzenlendi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Yunus Emre Haftası Resim Çalıştayı Sergisi düzenlendi
A
a

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) tarafından düzenlenen 'Yunus Emre Haftası Resim Çalıştayı Sergisi'ne başta fakülte akademisyenleri ve öğrencileri olmak üzere birçok ziyaretçi katılım gösterdi.

Sütiş Eskişehir
Anadolu Üniversitesi GSF Dekan Yardımcısı Doç. Gülçin Karaca, çalıştay ve ardından düzenlenen sergi hakkında, “Gerçekleştirilen workshop ve sergimiz disiplinlerarası diyebiliriz. Çıkartılan çalışmalar arasında resim, kumaşlar üzerine yapılan çalışmalar ve birçok farklı yöntem mevcut. Yunus Emre gibi bir düşünürün değerini hatırlamak ve hatırlatmak için düzenlediğimiz sergi ve gerçekleştirilen workshopta farklı sınıflardan öğrencilerimiz hem değerli çalışmalar ortaya çıkarttılar hem de yardımlaşma ile aralarındaki bağı güçlendirdiler” dedi.

“Öğrencilerimiz Yunus Emre hakkındaki düşünce ve hislerini izleyiciye aktarmaya çalıştılar”

GSF Öğretim Üyesi Prof. Leyla Varlık Şentürk ise “Yunus Emre’yi anma haftası dolayısıyla yaptığımız bu sergi hem bölüme hem fakülteye hem de üniversitemize bir katkı sağlamış oldu. Farklı teknik ve yöntemleri öğrencilerimiz çalışmalarında özgün bir biçimde yorumladı, kullandı. Yunus Emre, öğrencilerimizde ne ifade ediyorsa öğrencilerimiz bu düşünce ve hislerini izleyiciye aktarmaya çalıştılar. Öğrencilerimizin aralarında etkileşimde bulunması için de bu sergi bir fırsat oldu” şeklinde konuştu.
Anadolu Üniversitesi yetkilileri, 'Yunus Emre Haftası Resim Çalıştayı ve Sergisi'nin 6-12 Mayıs tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sergi alanında ziyaret edilebileceğini belirtti.
Kaynak : İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi