Yangın mağduru aileye Ünlüce'den büyük destek!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Yangın mağduru aileye Ünlüce'den büyük destek!
A
a

Eskişehir'de Odunpazarı ilçesi Aşağı Çağlan mahallesinde çıkan yangında evini, ağılını ve küçükbaş hayvanlarını kaybeden ailenin yaralarını sarmak için Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Odunpazarı ilçesi Aşağı Çağlan mahallesinde çıkan yangında evini, ağılını ve 63 küçükbaş hayvanını kaybeden anne ve kızının yaşadığı mağduriyet gideriliyor.

Anne ve kızını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili M. Recai Erdir ile Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Ayşe Ünlüce, aileye gereken tüm desteğin verileceğini ifade etmişlerdi.

Bu kapsamda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yangın enkazının kaldırılması ve temizlik çalışmaları sonrası ağıl yapımına başladı. Ekipler çalışmalarını sürdürürken ağılın tamamlanmasının ardından aileye, Büyükşehir Belediyesi tarafından 30 koyun ve 1 koç olmak üzere küçükbaş hayvan ile yem desteği de verilecek. 

Ekipler kısa sürede çalışmayı tamamlayarak geçimini hayvancılıkla sağlayan ailenin tekrar gündelik yaşamlarına dönmelerini de sağlayacaklar.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi