Vali Yiğitbaşı’Nın Girişimleri İle Öğrenciler Aydınlığa Kavuştu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Vali Yiğitbaşı’Nın Girişimleri İle Öğrenciler Aydınlığa Kavuştu
A
a

Afyon Kocatepe Üniversitesi (Akü) Ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (Afsü) Eğitim Gören Öğrencilere, Daha Güvenli Ve Huzur Dolu Bir Yaşam Ortamı Oluşturmak Amacıyla Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı Başkanlığında Yapılan Güvenlik Toplantısı Sonrası Alınan Kararlar Hayata Geçiriliyor.

Sütiş Eskişehir
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (AFSÜ) eğitim gören öğrencilere, daha güvenli ve huzur dolu bir yaşam ortamı oluşturmak amacıyla Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı başkanlığında yapılan güvenlik toplantısı sonrası alınan kararlar hayata geçiriliyor.
Vali Yiğitbaşı’nın talimatıyla Afyon Kocatepe Üniversitesi çevresi ile Bacım Sultan Kız Yurdu ile Destina Hatun Öğrenci Yurdunun bulunduğu bölgede güvenlik açısından aydınlatma yapılması kararlaştırılmıştı. Karar sonrası gerekli olan aydınlatmalar yapıldı.
Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (OEDAŞ) yaklaşık 1 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirdiği çalışmalar ile tamamlanan aydınlatmalar 8 Mayıs itibariyle devreye girdi.
Çalışmalar çerçevesinde Erenler bölgesi ve üniversite çevresinde özelliğini yitirmiş 75 adet 150 W armatür yenisiyle değiştirilirken Tınaztepe ve Çiğiltepe Yurtlarının çevresinin aydınlatması da yenilendi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi