Ünlüce'den Eskişehirli kadınlara çağrı: Üretin, satalım!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Ünlüce'den Eskişehirli kadınlara çağrı: Üretin, satalım!
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayşe Ünlüce, saha çalışmaları kapsamında ev ziyaretlerine devam ederek seçmenlerin desteğini topluyor. Son ziyaretini Mahmudiye İlçesi'nde gerçekleştiren Ünlüce, ilçe sakini Hatice Karataş ve komşularını ziyaret ederek samimi bir ortamda vatandaşlarla buluştu.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Ziyaret esnasında, gençlerin köyden kente göç etmesinin nasıl engellenebileceği ve kadınların iş gücüne nasıl katılım sağlanabileceği gibi önemli konular üzerinde konuşuldu. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayşe Ünlüce, bu konuda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin özellikle kooperatifleşmeyi yaygınlaştırmayı hedeflediğini belirtti. Kadınların isteği halinde kooperatif kurabileceklerini ve ürettikleri ürünlere alım garantisi verilerek Büyükşehir Belediyesi'nin üretici marketlerinde satışa sunulabileceğini ifade etti.
 
Mahmudiye'deki sıcak su kaynaklarının değerlendirilmesi önerisinde bulunan Ünlüce, örneğin çiçek veya çim serası kurularak istihdam yaratılmasının mümkün olduğunu vurguladı. Bir serada bugün 20 ile 25 kişinin istihdam edildiğini belirten Ünlüce, Büyükşehir Belediyesi olarak kırsaldaki vatandaşların üretim yapmaları için her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını dile getirdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi