Uluçay’Dan Dar Gelirli Ailelere Uygun Fiyatla Ev Sahibi Olma İmkânı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Uluçay’Dan Dar Gelirli Ailelere Uygun Fiyatla Ev Sahibi Olma İmkânı
A
a

Ak Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay Kentsel Yenileme Projeleri Kapsamında Afyonkarahisar’A Kazandıracağı Projeleriyle İlgili Açıklamalarda Bulundu. Uluçay, Dar Gelirli Ailelerin Sadece Maliyeti Karşılığında Ev Sahibi Olacaklarını Söyledi.

Sütiş Eskişehir
AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay kentsel yenileme projeleri kapsamında Afyonkarahisar’a kazandıracağı projeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Uluçay, dar gelirli ailelerin sadece maliyeti karşılığında ev sahibi olacaklarını söyledi.
Afyonkarahisar’da kentsel yenileme projeleri kapsamında vatandaşların uygun satış fiyatlarıyla ev sahibi olabileceği ve uygun fiyatlarla konut kiralama imkânı bulacağını ifade eden Uluçay, “Sosyal konut satış imkânı projesi kapsamında TOKİ ve belediyemiz iş birliği ile evi olmayan dar gelirli vatandaşlarımızın sadece maliyetini karşılayarak uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi olmasını sağlayacağız. Sosyal konut kira imkânı projesi kapsamında ise evi olmayan dar gelirli vatandaşlarımız için belediyemize ait konutlar inşa ederek, dar gelirli ailelerimize uygun fiyatlı kiralama imkânı sunacağız” dedi.

Kentsel yenileme ile afetlere karşı güvenli bir şehir inşa edilecek"
Kentsel yenileme kapsamında Afyonkarahisar’ımızı daha güvenli hale getireceğiz diyen Uluçay, “Öncelikle kentsel yenileme bölgesinde, kentsel dönüşüm ofisimizi ivedilikle açacağız. Burada kıymetli hemşehrilerimiz kentsel dönüşümün neden yapılacağı, hangi şartla yapıldığı gibi sorularına ya da merak ettikleri her hususta gerekli cevabı alabilecekler. Kentsel yenileme projesi ile şehrimizin dokusunu güçlendirerek dirençli bir şehir oluşturacağız. Riskli yapıları dönüştürerek gelecekteki potansiyel afetlere karşı şehrimizi güvenli hale getireceğiz. Mutlu şehrimizi birlikte inşaa ederken hemşehrilerimizin güvenliğini de ön planda tutacağız. Afyonkarahisar’ımızı örnek gösterilecek bir güvenli şehir yağacağız” dedi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi