Son dakika haberi: Eskişehir'de halk ekmeğe zam

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Son dakika haberi: Eskişehir'de halk ekmeğe zam
A
a

Eskişehir'de ekmek fiyatlarındaki zam furyası durmak bilmiyor. Bu kez de Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, halk ekmeğe yaptığı zamla gündeme oturdu. Eskişehirli vatandaş yine güne zamla başlamış oldu. İşte Eskişehir'de halk ekmeğin yeni fiyatı...

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Fırıncılardan hemen sonra Büyükşehir Belediyesi de harekete geçti. Daha önce 4 liradan satılan 200 gram halk ekmek 1 Şubat Perşembe gününden itibaren 5 lira 50 kuruş olacak. Halk ekmek büfe işletmecilerine yeni fiyat tarifesi mesaj yoluyla iletildi.

ESKİŞEHİR'DE HALK EKMEK ZAMLANDI!

Yeni yıl itibarıyla başlayan zam yağmuru dinmek nedir bilmiyor. Asgari ücret ardından emeklilere yapılan maaş zamlarıyla birlikte başlayan zamlara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Fırınlarda daha önceden 7 liraya satılan 200 gram ekmek 8 lira olurken, Büyükşehir Belediyesi tarafından üretilen halk ekmek fiyatına da zam yapıldı. Şehrin birçok noktasında bulunan ve sayıları giderek artan büfelerde 4 TL’ye satılan 200 gram ekmeğin fiyatı 1 Şubat Perşembe gününden itibaren 5 lira 50 kuruş oldu.

Yeni tarife halk ekmek büfe işletmecilerine belediye tarafından cep telefonu mesajı ile iletildi. Ekmeğin yanı sıra büfelerde satılan diğer unlu mamullerin fiyatının da artırılacağı öğrenildi. Dar gelirli vatandaşların sabahın erken saatlerinde oluşan uzun kuyrukta beklediği büfelerde halk ekmek zamlı olarak satılacak. 
Kaynak : Ali Naki Erdoğan
1000
icon
Esesli 1 Şubat 2024 22:35

Hepiniz aynısınız.. Yazıklar olsun

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi