Serdar Ulucan: İYİ Parti kaosla anılmayacak!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Serdar Ulucan: İYİ Parti kaosla anılmayacak!
A
a

İYİ Parti Eskişehir Teşkilatı, Müsavat Dervişoğlu’nun Genel Başkan seçilmesinin ardından bir basın toplantısı düzenledi. Kurultayın demokrasi örneği olduğunu söyleyen İl Başkanı Serdar Ulucan, “Artık İYİ Parti kaosla, sıkıntıyla anılmak yerine bundan sonra aydınlık günlere daha emin adımlarla gidecek” açıklamasını yaptı.

Sütiş Eskişehir
İYİ Parti Eskişehir Teşkilatı, Müsavat Dervişoğlu’nun Genel Başkan seçilmesinin ardından bir basın toplantısı düzenledi. Kurultayın demokrasi örneği olduğunu söyleyen İl Başkanı Serdar Ulucan, “Artık İYİ Parti kaosla, sıkıntıyla anılmak yerine bundan sonra aydınlık günlere daha emin adımlarla gidecek” açıklamasını yaptı.

Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti Kurultay'ında yapılan üçüncü tur seçimleri sonucunda yeni genel başkan seçildi. İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Serdar Ulucan ve İl Örgütü, Dervişoğlu’nun genel başkan seçilmesi üzerine basın toplantısı gerçekleştirdi. Kurultayda kazananın İYİ Parti olduğunu ifade eden Ulucan, “Demokrasi sürecinin yaşandığı bir kongre oldu. Kardeşliğin, sevginin, saygının, birlikteliğin nasıl yaşandığını tüm Türkiye’ye göstermiş olduk. İnşallah kongremiz vatanımıza, milletimize, şehrimize hayırlar getirir” dedi.

SORUNLARI İLETECEĞİZ

Eskişehir özelinde sevindirici bir diğer gelişmenin, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Aydın’ın Genel İdare Kurulu üyeliğine seçilmesi olduğunu söyleyen Ulucan, “Kendisini yürekten kutluyorum. İYİ Parti ailesi olarak Eskişehirli hemşerilerimizin sorunlarını, dertlerini ileteceğiz. Bizim belki Eskişehir’de bir milletvekilimiz yok ama İYİ Parti’nin 38 milletvekili de, İYİ Parti’nin Genel Başkanı da Eskişehirlidir, Eskişehir’in dertleri ile dertlenecek insanlardır” ifadelerini kullandı. Eskişehir siyasetinde üzerlerine düşen ne varsa yerine getireceklerini belirten Ulucan, “Artık İYİ Parti kaosla, sıkıntıyla anılmak yerine bundan sonra aydınlık günlere daha emin adımlarla gidecek” açıklamasını yaptı.

ESKİŞEHİR’DEN GÖNDERİLMELİLER

Eskişehir'de 2022 yılında eşini ve kızını yaralayan Afgan uyruklu şahsı engellemek isterken bıçakla yaraladıkları gerekçesiyle davada 5 yıl hapse mahkum edilen Tolga Daşkıran ve 3 yıl 4 ay hapisle cezalandırılan arkadaşı Hüseyin Şahin hakkındaki mahkumiyet kararlarınınkesinleşmesini değerlendiren Ulucan, kararın herkesi derinden yaraladığını söyledi. Sığınmacı sorunun her gün giderek arttığının altını çizen Ulucan, “Sığınmacıların ne kadar gün be gün artarak toplumun düzenini bozduğunu görüyoruz. Eskişehir’de göreve seçilen bütün belediye başkanlarına çağrıda bulunuyorum: Belediyelerin imkanlarını kullanarak sığınmacılara karşı gerekli tedbiri alıp, onları Eskişehir’e yakışan bir şehirde göndermeliler” şeklinde konuştu.

SIĞINMACI SORUNUNU GÖRÜŞECEĞİZ

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Melih Aydın da sığınmacılar konusunda Eskişehir’de yaşanan hadisenin Türkiye’nin her yerinde yaşandığını söyleyerek, “Bazı belediyelerin aksiyon aldığını görüyoruz. Türkçe haricinde, kurumsal markaların kendi tabelaları haricinde, Arapça tabelalar indirilmeye başlandı. Biz bunu Eskişehir’de de görmek istiyoruz. Bu konunun göreve gelmiş belediye başkanları tarafından gerçekleştirilmesi, hamle yapılması ve bunun mevzuata uygun bir şekilde kısıtlanması gerektiğine inanıyoruz. Kendilerinden randevu isteyeceğiz bugün. Hem tebrik edeceğiz hem de bu konularda istişare edeceğiz. Umarım bu hafta merkezdeki 3 belediyemizi de ziyaret edip bunları konuşmuş oluruz” dedi.

ANKARA’DA LOBİMİZ YOK

Genel İdare Kurulu üyeliğine seçilmesini değerlendiren Melih Aydın, “ 50 kişilik bir Genel İdare Kurulu üyeliğimiz var. Türkiye’nin her tarafından gelen bilgileri masada tartışacak 50 kişiden biriyiz. Eskişehir bu konuda hep şanssızdı. Eskişehir’in Ankara’da bir lobisi yok maalesef. Biz milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, kol kola girip de Eskişehir’in sorunlarını bugüne kadar çözebilmiş değiliz. Umarım bundan sonra başlarız. Eskişehir’de olduğu gibi, Eskişehir dışında da, Ankara kulislerinde de Eskişehir’e faydalı olacak her konuda, herkesle çalışmaya hazırız” ifadelerini kullandı.
 
Kaynak : HABER MERKEZİ
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi