Önemli çağrı: Eskişehir'de o mahalle sel sularıyla boğuşuyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Önemli çağrı: Eskişehir'de o mahalle sel sularıyla boğuşuyor!
A
a

Eskişehir Odunpazarı'nda Emek Mahallesi Şemsettin Günaltay Caddesi sakinleri, her yağmur yağdığında oluşan selden dolayı mağdur olduklarını iddia ederek tıkalı olan mazgalların düzenli olarak temizlenmesini istiyorlar.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Odunpazarı ilçesi Emek mahallesi Şemsettin Günaltay caddesinde ikamet eden vatandaşlar, her yağmur yağdığında oluşan selden dolayı mağdur olduklarını iddia ederek tıkalı olan mazgalların düzenli olarak temizlenmesini istiyorlar.

Belediyenin daha önce altyapı çalışması yaptığını, ancak mazgalların sel sularının getirdiği çamur, taş ve çakıllarla tıkandığını belirten sokak sakinleri, mazgalların yeniden açılarak çalışır hale getirilmesini, sorununun çözülmesini talep ettiler. Mahalle sakini Damla Esen, “Bizim burada mazgalların temizlenmeme sorunu var. Bir yağmur yağdığı zaman her tarafı sel götürüyor. Çünkü mazgallar tıkalı içerisinde biriken çamur ve çakıl taşlar mevcut. Yağmur yağdığında yukarıdan Dilek caddesine doğru bir sel yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bu cadde de bir alt yapı çalışması yaptı. Ancak mazgallar tıkalı olduğundan su mazgallardan geçemediği için caddeyi sel götürmüş oluyor. Yani yapılan alt yapı çalışması bir anlam ifade etmiş olmuyor. Biz çocuklarımızı okula götürürken zorlanıyoruz yağmurlu günlerde çünkü yolda aşağıya yani dilek caddesine doğru giden su olduğu yolun karşısına ayaklarım ıslanmadan geçemiyoruz. Yetkilerden talebimiz mahallemizdeki özellikle Şemsettin Günaltay ve Dilek caddesindeki mazgalların temizlenmesi talep ediyoruz ”dedi.
Kaynak : İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi