Ahmet Ataç 15 02 2024

Odunpazarı'nda 17. de kısa süre içerisinde açılıyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Odunpazarı'nda 17. de kısa süre içerisinde açılıyor!
A
a

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, vizyon projeler arasında yer alan kreş sözünü yerine getirmeye devam ediyor. Başkan Kurt, Odunpazarı’nın 17’nci kreşini Vadişehir’e açıyor. Çalışmaları tamamlanmak üzere olan Şerife Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi, kısa sürede hizmete açılacak. 

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Odunpazarı Belediyesi’nde göreve geldiği günden beri “Kadınları ve Çocukları Mutlu Bir Odunpazarı” için çalışan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, vizyon projelerde yer alan sözlerini yerine getirmeyi sürdürüyor. Başkan Kurt, Odunpazarı’nın çeşitli mahallelerine 8’i tam zamanlı olmak üzere toplam 16 kreş açtı. Odunpazarı’nın 17’nci kreşini ise Vadişehir Mahallesi’ne açmaya hazırlanıyor. Vadişehir Mahallesi Tekin Alp Caddesi’nde bulunan kreşe Şerife Erkara adı verdi.  

6 SINIF 120 ÇOCUK KAPASİTELİ 

Şerife Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi, Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi ve Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi ile aynı alanda bulunuyor. Yaklaşık 120 çocuğun tam zamanlı okul öncesi eğitimi alacağı kreşin, 6 sınıfı olacak. Çalışmalarında sona yaklaşılan Şerife Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi, çalışmalar tamamlandıktan sonra kısa sürede hizmete açılacak. 

“KALİTELİ, LAİK, BİLİMSEL VE EŞİT EĞİTİMİ SAVUNUYORUZ”

Tüm çalışmalarda olduğu gibi Şerife Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin çalışmalarıyla da yakından ilgilenen Başkan Kurt, hemşehrilerine verdiği kreş sözünün arkasında olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan ‘tasarruf genelgesinin’ yerel yönetimlere kreş yapmayı yasakladığını vurgulayan Başkan Kurt, “Biz bu genelgenin yasağına rağmen kreş yapmanın yolunu bulduk. Odunpazarı’nın 17’nci kreşini yapıyoruz. Şerife Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi başta çocuklarımız ve anneleri olmak üzere tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun. Okul öncesi eğitim her çocuğun hakkı. Biz kaliteli, laik, bilimsel ve eşit eğitimi savunuyoruz. Bu nedenle de kreşlerimiz piyasaya göre daha ucuz ve ulaşılabilir” dedi.
Kaynak : BÜLTEN
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi