Eskişehirspor siyasete kurban olmasın

Eskişehirspor amatöre düşmesine karşın, taraftarımız sayesinde ayakta tutuluyor

27 Eylül 2023 06:57
A
a
Sütiş Eskişehir

Eskişehirspor amatöre düşmesine karşın, taraftarımız sayesinde ayakta tutuluyor. Normalde herhangi bir takım amatöre düşmeyi bırakın, 2’inci, hatta 1’inci lige düşse, taraftarı onu yüz üstü bırakırdı. Ama bizim Eskişehirspor taraftarı aslandır; kötü zamanda takımını bırakmaz.

En büyük tehlike ise spora siyaset karıştırıp tribünleri birbirine düşman etmek. Biz Eskişehirspor taraftarı o tribünlerde omuz omuza takımımıza destek veriyoruz. Sağ yanımızdaki adamın hangi partiye oy verdiği ve sol yanımızdakinin hangi partiye oy verdiği bizi ilgilendirmiyor. 

Bir siyasi partinin adayını yuhalatıp, bir diğerini alkışlatmak kimseye yarar sağlamaz. Şimdi seçimler yaklaşıyor ve pek çok politikacının gönlünden belediye başkanı olmak veya meclis üyesi olmak geçiyor. Allah herkese gönlüne göre versin. Yeter ki Eskişehirspor’u siyasete alet etmeyelim. Siyasetçi Eskişehirspor’a yardım edebilir. Nebi Hatipoğlu, Kemal Unakıtan, Zihni Çalışkan ve Kazım Kurt gibi isimler kulübümüze yardım ettiler. Hepsine teşekkür ederiz. Ama Eskişehirspor siyasette taraf tutmamalı. 

Bakın biz amatöre düştük ama dağılmadık. Eğer şahsi beklentiler için tribünlere siyaseti sokarsak, işte o zaman beş dakikada dağılırız…

 

Eskişehir için iyi haber

Eskişehir'de erkenden iş hayatına atılmak isteyen öğrencilerin tercihi mesleki eğitim programlarından yana olurken, velilerin meslek liselerine olan ilgisinin yoğunlaştığı öğrenildi. Aslında bu durum hem Türkiye hem de Eskişehir için iyi bir haber.

Maalesef her şeyimiz gibi eğitim sistemini de planlamıyoruz. Bu ülkenin 20 sene sonra kaç doktora, kaç mühendise, kaç gazeteciye veya kaç kasaba, kaç terziye ihtiyacı olduğunun planlamasını yapmalıyız. Böylece okullarımızda hangi mesleklere göre eğitim vereceğimiz de ortaya çıkmış olur.

Batılı ülkeler bu hesapları çok iyi yaptıkları için gelişiyor. Biz ise bu hesabı bırakın kötü yapmayı, hiç yapmıyoruz. O yüzden de sanki iyi bir şeymiş gibi üniversitelere yükleniyoruz. Sonuç diplomalı işsizler ordusu oluyor.

İyi bir sağlık teknisyeni, bir doktordan daha çok para kazanabilir. İyi bir forklift operatörü, bir mühendisten daha çok para kazanabilir. Dolayısıyla meslek liselerinin giderek geliştirilmesi gerekiyor.

 

 

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi