Liseliler geri dönüşümden kuş yuvası yaptı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Liseliler geri dönüşümden kuş yuvası yaptı
A
a

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ile iş birliği yapan lise öğrencileri, geri dönüşüm malzemelerinden imal ettikleri kuş yıvalarını doğaya bıraktı.

Sütiş Eskişehir
Şehit Hasan Önal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü öğrencileri yürekleri ısıtan bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ile iş birliği yapan öğrenciler, atölyelerinde geri dönüşüm malzemelerinden 30 adet kuş yuvası imal etti. Geri dönüşüm malzemelerini kullanarak sevgi ve emekle yaptıkları kuş yuvalarını rengârenk boyayan öğrenciler, öğretmenleri Mürüvvet Yıldırım eşliğinde, orman işçilerinin yardımı ile Kocakır Terapi Ormanındaki ağaçlara astılar. Etkinliğe Eskişehir Orman İşletme Müdür yardımcısı Seyda Kanburoğlu da katılarak, öğrencilere kuşların ekosistemdeki yeri ve yuvalanmaları konularında bilgiler verdi.
Eskişehir Orman Müdürlüğü yaptığı bilgilendirmede, “Bilindiği gibi; Ormanlık alanda yaşayan böcekçil kuşlar yumurtlama döneminde bu yuvaları kullanıyorlar” ifadelerini kullandı.
Kaynak : İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi