Kütahya İlkleri Yaşamaya Devam Ediyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kütahya İlkleri Yaşamaya Devam Ediyor
A
a

Kütahya İlkleri Yaşamaya Devam Ediyor

Sütiş Eskişehir
Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı ziyaret eden ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çelik, Kütahya’da hizmete başlayacak elektrikli otobüslerle ilgili, “Yenilenebilir enerji ve sıfır karbon hedeflerinde Türkiye’deki tüm belediyelerin içerisinde ilkleri yaşatan belediyelerden birisi Kütahya Belediyesi” dedi.
ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çelik ve Direktör Berkan Çakır, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Şehrimizdeki toplu taşıma sistemine entegre edeceğimiz 5 adet elektrikli otobüs ve şarj sistemiyle ilgili ASELSAN ile birlikte iki yıldan bu yana çalıştık ve nihayetinde iki otobüsümüzü teslim aldık. Yakın zamanda diğer üç otobüsümüzü teslim aldıktan ve şehrimizdeki testleri tamamladıktan sonra inşallah üniversite hattımızda Zafertepe ve Yoncalı’daki şarj istasyonları arasında sistemi rahatlatma adına bu 5 otobüsü devreye sokacağız. Şu anda çözüm ortağımız ASELSAN’ın Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çelik hocamız burada sistemle ilgili maketi bizlere verdiler. Öncelikle elektrikli otobüs çekiş sistemini gösteren maketi bizlere hediye ettikleri için teşekkür ediyorum. ASELSAN’ı da Mehmet hocamı da ekibini de bugüne kadar bu iş birliğine verdikleri destek için ayrı ayrı kutluyorum ve kendilerine teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çelik ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kütahya Belediyesi’ne vermiş olduğumuz bu 5 otobüs hayırlı olsun. Yenilenebilir enerji ve sıfır karbon hedeflerinde Türkiye’deki tüm belediyelerin içerisinde ilkleri yaşatan belediyelerden birisi Kütahya Belediyesi. Otobüsümüzün 9 fazlı motoru var ve motoru, şarj istasyonu ve bataryaları yerli ve milli. Teknik olarak hızlı şarj özelliğinde bir yapıya sahip. Bu da belediyeler için daha uygun bir çözüm.
Şoförlerimiz dinlenme molasındayken hızlıca şarj edebilecek. Sessiz, gürültüsüz, çevre dostu ve insanlığa yararlı olan bir ürün. Hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah Kütahya’mıza bundan sonraki belediyecilik anlayışında benzer şekilde projelerin devamını diliyoruz. Biz ASELSAN olarak 70 kilovattan 7 megavata kadar tüm ürün gruplarını milli ve yerli olarak tasarlayıp halkımızın hizmetine sunuyoruz. Bunların içerisinde elektrikli otomobil, elektrikli minibüs, elektrikli otobüs, elektrikli trenden rüzgar tribününe kadar tüm aileyi tamamlıyoruz. Bunların her biri kendi mühendisliğimizde yenilenebilir temiz enerji üretecek sistemler. Bunu Anadolu’muzun güzide şehri olan Kütahya’mızda da ilk olarak teslim etmenin de gururunu yaşıyoruz” dedi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi