Korkunç bilanço! Eskişehirspor hem şampiyon olamadı hem de...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Korkunç bilanço! Eskişehirspor hem şampiyon olamadı hem de...
A
a

Eskişehirspor'da mali sıkıntılar bitmiyor. 26 Mayıs'ta yapılması planlanan seçimli mali genel kurulda borcun 330-340 milyon lira arasında açıklanması bekleniyor. Ancak gelen bilgilere göre bu rakam 100 milyon lira artarak 430-440 milyona ulaştı.

Sütiş Eskişehir
26 Mayıs Pazar günü Eskişehirspor’da seçimli mali genel kurul yapılacak. Siyah Kırmızılı kulübün borcu 430-440 milyon lira arasında açıklanması bekleniyor. 

Kongre 26 Mayıs’ta

Eskişehirspor Kulübü 26 Mayıs Pazar günü seçimli mali genel kurul yapacak. Siyah Kırmızılı ekibin bu kongrede borcu ve yeni başkanı belli olacak. Mali tablolara yoğunlaşan yönetim borçların herkesin anlayacağı şekilde tek tek yazıldığı kitapçığı hazır hale getirdi. Muhasebe Müdürü Mehmet Gökay Şahin yönetimindeki muhasebe departmanı, Olağan Mali Genel Kurul bu hafta sonu yapılacak şekilde hazırlıklarını tamamlamak üzere. 

Geçen sene 336 Milyon TL’ydi

Eskişehirspor’da geçtiğimiz yıl yapılan Mali Genel Kurul’da toplam borç 336 milyon lira olarak açıklanmıştı. 26 Mayıs veya 2 Haziran’da yapılacak Mali Genel Kurul’da borcun 100 Milyon TL arttığı bir tablo karşımıza çıkacak. Eskişehirspor’un borcu ne yazık ki 100 milyon arttı. Borcun artış nedeni ise Euro-Dolar bazlı borçların kur farkı. Bunun yanı sıra Vergi Dairesi borçlarının işleyen faizi, Gençlik Spor’a stat kira bedelinin işleyen faizi, alacaklı bazı futbolcuların faiz işletmesi borcun artmasının önemli etkenleri arasında. 

Kongre ertelenebilir

Eskişehirspor, 26 Mayıs’ta seçimli mali genel kurul yapacak. Belediye başkanlarının organize ettiği toplantıda başkanlık için Ulaş Entok isminde karar kılınmıştı. 26 Mayıs Pazar günü Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde saat 13.00’te Olağan Mali Genel Kurul, saat 14.30’da ise Olağanüstü Seçimli Genel Kurul yapılacak. Ancak Pazar günü çoğunluğun sağlanıp sağlanamayacağı büyük soru işareti. Bu Pazar genel kurulun ertelenmemesi için yaklaşık 340 delegenin gelip imza atması gerekiyor. Bu sebeple genel kurulların 2 Haziran Pazar günü aynı yer ve aynı saatlerde çoğunluk aranmaksızın yapılması bekleniyor. 
 
Kaynak : SPOR SERVİSİ
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi