Kazım Kurt Alanönü ve İstiklal Mahallesi’nde esnafı gezdi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kazım Kurt Alanönü ve İstiklal Mahallesi’nde esnafı gezdi
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt,  İstiklal ve Alanönü Mahallelerinde bulunan esnafı ziyaret etti. CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar’ın da katıldığı esnaf ziyaretinde Başkan Kurt, esnafa hayırlı işler diledi. Esnafın halini hatırını sordu, derdini dinledi.

Sütiş Eskişehir
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Kurt son olarak İstiklal ve Alanönü Mahallelerinde bulunan esnafı ziyaret etti. Başkan Kurt’a Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar ve CHP’nin Odunpazarı Belediyesi meclis üyesi adayları da eşlik etti. Esnafla sohbet eden Başkan Kurt, esnafın derdini dinledi. Esnafa hayırlı Ramazanlar ve işler temennisinde bulundu. İstiklal ve Alanönü Mahallesinde bulunan işyerlerine giren, kahvehaneleri, fırınları gezen Başka Kurt, esnafın ve vatandaşın derdini dinledi.

Esnafın da vatandaşın da en büyük derdinin ülkede yaşanan derin ekonomik kriz olduğunu söyleyen Başkan Kurt, “28 Mayıs'ta 18 lira olan mazot, bugün 43 lira. Temel gıda maddelerinden, deterjana kadar her şeye fahiş zamlar geldi. Girdiğimiz fırınlar una, yağa, şekere gelen zamlardan, hemşehrilerimiz ise ekmeğin, tatlının pahalılığından şikâyetçi. Olmayan parayla, vatandaş da esnaf da ne yapsın? Ekonomik krizin de zamların da tek bir nedeni var, o da Türkiye’nin yanlış ekonomi politikası. Türkiye’nin tarım politikası olmadığı için daha önce ülkemizde üretilmesinden gurur duyduğumuz bakliyat ürünlerini, sebze ve meyveyi ithal eder olduk. Sebzenin, meyvenin yanına yaklaşılmıyor. Bütün sorunların altında da Türkiye’nin kötü yönetilmesi yatıyor. 31 Mart, hükümeti uyarmak, hükümeti frenlemek ve yanlış politikalarını engellemek için önemli bir gün” dedi. 
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi