İşte Eskişehir'in yeni yasak tanımayan bölgesi...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç İşte Eskişehir'in yeni yasak tanımayan bölgesi...
A
a

Yılın her mevsimi yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan tarihi Odunpazarı bölgesi, park sorunu nedeniyle adeta otoparka döndü. Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından geçen yıl Eylül ayında uygulamaya geçirilen park yasağı, sürücüler tarafından hiçe sayılıyor.

Sütiş Eskişehir
Yılın 4 mevsimi yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Eskişehir'in tarihi Odunpazarı bölgesinin otoparktan farkı kalmadı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan ve geçtiğimiz yıl Eylül ayı itibarıyla uygulamaya geçirilen bölgedeki park yasağı hiçe sayılıyor. Tarihi binalar başta olmak üzere çok sayıda müzenin yer aldığı bölgedeki cadde ve sokaklar yasağa uymayan sürücülerin bıraktığı araçlar ile doldu.

"YASAK VAR UYAN YOK"

Gelen turistlerin rahatlıkla dolaşabilmeleri amacıyla başlatılan araç park yasağının dikkate alınmaması esnafında haklı tepkisine yol açtı. Uygulanan yasağın sadece levhalarda kaldığını belirten bölge esnafı, sorumluları göreve davet etti.

Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu Seyitgazi Caddesi’nden Odunpazarı meydanına yapılan araç girişlerini önlemek amacıyla yerleştirilen dubaların bile parçalandığına işaret eden vatandaşlar “Yasak var uyan yok” demekten de kendilerini alamadı.

Her gün aynı park çilesini yaşadıklarını belirten esnaf, yasağa uyulmamasına isyan ederek “Tarihi bölgede yaşanan sorunun giderilmesi için defalarca imza toplayarak ilgililere teslim ettik. Geçtiğimiz Eylül ayında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından talebimiz dikkate alındı. Ulaştırma ve Koordinasyon Merkezi tarafından bölgeye araç girişlerini önlemek amacıyla yasak getirildi. İlk günler bölgeye sürücüler girmiyordu. Daha sonra sokaklarda yine eskiden olduğu gibi araç parkları oluşmaya başladı. Odunpazarına girişlerin yapıldığı sokaklara yerleştirilen dubaları parçalayıp araç parkları yeniden oluşmaya başladı. Özellikle hafta sonu yoğunlaşan turistle rastgele bırakılan araçlar yüzünden istedikleri yere giremiyorlar. Ana caddeler başta olmak üzere sokaklar boş araçlara bırakılan araçlarla doldu. Yeni sezon başlamadan önce yaşadığımız park sorununa biran önce kalıcı bir çözüm getirilmesini istiyoruz” diye çağrıda bulundular.
 
Kaynak : MUHABİR - TUĞÇE KAŞ
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi